Analýza zápasu: Magdaléna Rybáriková – Cori Gauffová

Publikované 03.07.2019, autor: Samuel Ďuriš

Slovenský tenis zastupuje v druhom kole wimbledonskej dvojhry už len piešťanská rodáčka Magdaléna Rybáriková. Semifinalistka z roku 2017 si zmeria sily s dievčaťom, o ktorej zrejme ešte budú tenisoví fanúšikovia v budúcnosti veľa počuť. Súperkou Slovenky bude iba 15-ročná Cori Gauffová.

Cenné víťazstvo nad bieloruskou jednotkou

Magdaléna Rybáriková je hráčkou, ktorá sa teší najmä na trávnatú časť sezóny. Na najrýchlejšom povrchu získala doposiaľ svoj najcennejší titul v kariére, keď v roku 2009 triumfovala v anglickom Birminghame. Vo Wimbledone sa jej dlho nedarilo, v rokoch 2008-2016 iba raz prešla bránami prvého kola, ale všetko si to vynahradila spanilou jazdou pred dvoma rokmi, zakončenou účasťou v semifinále. Tohtoročný žreb nebol k Slovenke príliš priaznivý, ale poradila si na výbornú. V prvom kole zdolala 11. hráčku sveta Arinu Sabalenkovú 6:2, 6:4. Po prvom servise stratila iba päť z 29 loptičiek, využila štyri brejkbaly a zaslúžene postúpila. Takisto sa nebála chodiť na sieť, pričom pri svojich pokusoch bola úspešná na 53%.

Gauffová zdolala v súboji generácií slávnu krajanku

„Ak do svojich dvadsiatich rokov nebude svetová jednotka, budem veľmi prekvapený,“ vyjadril sa bývalý americký tenista John McEnroe na adresu mladučkej Cori Gauffovej. Pre ňu bol úspech už samotný postup z kvalifikácie a obrovským zážitkom bolo nastúpiť proti Venus Williamsovej. V súboji generácii bola úspešná Gauffová, ktorá triumfovala 6:4, 6:4. Mladá hráčka veľmi dobre podávala, len raz prišla o svoj servis a bola trpezlivá, o čom svedčí len osem nevynútených chýb. Sama zahrala 18 víťazných úderov, vrátane štyroch es. V rebríčku WTA jej patrí až 313. miesto, ale po skončení Wimbledonu bude minimálne o sto priečok vyššie. Na seba upozornila už ako 13-ročná, keď sa stala najmladšou finalistkou juniorky na US Open.

Rybárikovú nečaká ľahká cesta za postupom

Slovenská tenistka bude v zápase miernou favoritkou. Až 74% hráčov Tipsportu predpokladá jej postup do tretieho kola, ale hneď pre niekoľko dôvodov to ľahké mať nebude. Gauffová nemá absolútne čo stratiť, a tak môže hrať bez nervov. Je to typ trpezlivejšej hráčky, Rybáriková bude musieť viac tvoriť ako proti Sabalenkovej, ktorá jej navyše pomohla 28 nevynútenými chybami. Američanka našej tenistke zrejme toľko lacných bodov nedaruje. Na druhej strane, treba vyzdvihnúť skúsenosti piešťanskej rodáčky, ktorá hrá veľmi inteligentne a súperky svojimi údermi vie prekvapiť. Očakávam vyrovnaný súboj, ktorý môže dospieť k trom setom.

Môj tip: Počet setov – 3, aktuálne kurzy:

Autor článku: Samuel Ďuriš

Už niekoľko rokov sa venujem športu a tipovaniu. Aktuálne študujem žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.