Analýza zápasu: Málaga CF – Valencia CF

Publikované 02.02.2015, autor: Mgr. Miroslav Kováčik

Španielska futbalová Primera Division dnes skompletizuje svoje 21. kolo. Zaujímavý zápas sa odohrá na štadióne La Rosaleda Stadium, kde futbalisti Málagy privítajú netopierov z Valencie. Začiatok zápasu je naplánovaný o 20:45 hod.

Málaga sa momentálne nachádza na priebežnom siedmom mieste tabuľky. V 20 zápasoch si futbalisti Málagy pripísali na svoje konto 32 bodov, keď deväťkrát vyhrali, päťkrát remizovali a šesťkrát obchádzali z ihriska ako porazení. Po minuloročnej sezóne, keď Los Boquerones skončili iba na 11. mieste, tak majú opäť šancu zabojovať o priečky zabezpečujúce účasť v pohárovej Európe. V posledných zápasoch sa ale zverencom trénera Javiho Graciu príliš nedarí. V posledných štyroch zápasoch dva razy prehrali a získali len chudobné dva body. Málage sa v tejto sezóne darí viac v domácom prostredí.

Kým na ihriskách súperov získala 14 bodov s pasívnym skóre 10:14, na domácom štadióne La Rosaleda Stadium dosiahli o 4 body viac. Z 10 zápasov vyhrali presnú polovicu z nich a inkasovali iba sedemkrát. V priebehu týždňa sa futbalisti Malagy predstavili aj v španielskom ligovom pohári Copa del Rey. Po úvodnej remíze 0:0 prehrali v odvetnom zápase na pôde Atletic Bilbaa tesne 1:0, a tak sa ich cesta za španielskym pohárom skončila vo štvrťfinále. Najväčšom zbraňou domáceho tímu by mala byť dvojica ofenzívnych hráčov Nordin Amrabat, ktorý je na hosťovaní z Galatasarayu a Samuel García Sánchez. Obaja menovaní hráči skórovali počas sezóny už štyrikrát.

FC Valencia prežíva veľmi dobrú sezónu. Po včerajšej výhre Sevilly, ktorá porazila Espanyol 3:2, síce “netopiere” klesli na 5. miesto tabuľky, ale v dnešnom zápase si štvrtú priečku môžu vziať späť. Na svojom konte majú futbalisti Valencie o 9 bodov viac ako ich dnešný súper. Väčšinu zo získaných bodov, ale nazbierali “netopiere” v domácom prostredí. Na štadióne Mestalla dosiahli z 33 možných až 28 bodov. Na ihriskách súperov sa Valencii darí o niečo horšie. V deviatich zápasoch vyhrala len 3-krát a na svoje konto si pripísali 13 bodov.

“Netopiere” aktuálne ťahajú sériu veľmi dobrých výsledkov. V posledných šiestich zápasoch neprehrali, a až päťkrát zvíťazili. Navyše, zverenci Nuna Espírita Santa nemali v priebehu týždňa žiadne pohárové povinnosti, keďže už v osemfinále vypadli s Espanyolom Barcelona. Tým pádom budú oddýchnutejší a svoju dobrú formu tak môžu potvrdiť ďalším víťazstvom. Vo vzájomných zápasoch sú na tom futbalisti Valencie oveľa lepšie. V posledných 11 vzájomných zápasoch sa Valencia tešila z víťazstva až v ôsmich prípadoch. Najlepším strelcom tímu je 7-gólový Dani Parejo, ktorý by v základnej zostave nemal chýbať ani na štadióne La Rosaleda Stadium.

Stávkové kancelárie na dnešný zápas vypísali zaujímavé, prakticky zhodné kurzy. Aj to svedčí o tom, že zápas Málaga – Valencia by mal byť veľmi vyrovnaný. Takisto v tomto zápase zrejme nemožno očakávať nejakú gólovú prestrelku. Posledný vzájomný zápas na štadióne Malagy sa skončil 0:0 a faktom je, že vo vzájomných súbojoch padá viacej gólov na štadióne Mestalla.

Autor článku: Mgr. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie a aktívne sledujem športové dianie. Vyštudoval som žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.