Analýza zápasu : Martin – Schwartzman (preview)

Publikované 28.06.2013, autor: Stávkar Michal

V štvrťfinále na challengeri v nemeckom Marburgu dnes bude bojovať Slovák Andrej Martin proti Diegovi Schwartzmanovi z Argentíny.

Andrej Martin tento rok dosiahol niekoľko pekných výsledkov a logicky sa šplhá v rebríčku čoraz vyššie. Aktuálne je na 149. pozícii. V tejto sezóne si zahral finále na tvrdopovrchovom challengeri v Noumee, triumfoval na tvrdopovrchovom challengeri v Mexico City a napokon minulý týždeň si zahral vo finále na antukovom challengeri v Miláne. Martin má výbornú formu, vyhral 9 z posledných 10 zápasov. V Marburgu Mertla i Dancevica zdolal bez straty setu.

Schwartzmanovi patrí priečka čislo 138. Jediný výraznejší úspech zaznamenal tento rok začiatkom mája na antukovom challengeri v Tunise, kde hral finále. Odvtedy, vrátane finálového duelu, až do turnaja v Marburgu však prehral 5 zo 6 duelov. Dokonca minulý týždeň na antukovom challengeri v Miláne si v prvom kole vylámal zuby na 517. hráčovi sveta Riccardovi Sinicropim s ktorým neuhral ani set ! Presvedčivo nevstúpil ani do turnaja v Marburgu. V prvom kole hral proti 1344. (!) hráčovi sveta Hanfmannovi a zdolal ho až po setoch 2-6 7-6 6-4, pričom tie-break druhého setu vyhral tesne 8-6. Bol tak len krôčik od obrovského zlyhania. V osemfinále si 6-2 6-1 poradil so Schulzom, ktorý je však až na 856. priečke.

Prvý skutočne nebezpečný súper na Argentínčana čaká až dnes. Slovák Martin má skvelú formu a verím, že ju pretaví vo svoje víťazstvo. So Schwartzmanom si vo vzájomnom zápase zahrá premiérovo. Na výhru Martina sa dajú nájsť kurzy v hodnote 1,75.

Autor článku: Stávkar Michal