Analýza zápasu: Montpellier – Marseille

Publikované 09.01.2015, autor: Mgr. Miroslav Kováčik

Francúzska futbalová Ligue 1, pokračuje po trojtýždňovej prestávke zápasmi 20. kola. Pred samotným víkendovým programom, nás ale ešte čaká predohrávka kola, v ktorej domáci Montpellier, privíta na svojom trávniku Marseille. Začiatok zápasu je naplánovaný dnes o 21.00 hod.

Po zisku majstrovského titulu v sezóne 2011/2012, nedokázali futbalisti Montpellieru pretaviť tento úspech aj do ďalších sezón. V minulých dvoch sezónach skončili vždy len v druhej polovici tabuľky, a podobne sú na tom aj teraz. V aktuálnom ročníku Ligue 1, sa futbalisti Montpellieru nachádzajú na 10. mieste tabuľky, keď získali celkovo 26 bodov. Na svoje konto si pripísali 7 výhier, 5 remíz a tiež 7 prehier. Hráčom Montpellieru sa v domácom prostredí celkom darí, keď na štadióne Stade de la Mosson dokázali už 5-krát zvíťaziť. Na dnešné stretnutie sa ale zverenci trénera Rollanda Courbisa nenavnadili vôbec dobre. V pondelok totiž prehrali v zápase francúzskeho pohára s PSG 0:3, keď sa presadili Chantôme, Ibrahimovič a Lucas. Najlepším strelcom domácich je Anthony Mounier, ktorý v aktuálnom ročníku skóroval už päťkrát.

Marseille sa v novom ročníku darí až nad očakávania. So ziskom 41 bodov vedú francuzsku Ligue 1 s dvojbodovým náskokom pred druhým Lyonom. Zverencom argentínskeho trénera Marcela Bielsu sa mimoriadne darí najmä v domácom prostredí. Kým na štadióne Velodrome vyhrali v 10 zápasoch až deväťkrát, na ihriskách súperov získali futbalisti Marseille v 9 zápasoch iba 14 bodov. V tejto sezóne sa vedúci tím tabuľky môže pochváliť veľmi slušnou ofenzívou, keď ich gólový priemer na zápas je na hranici 2,00. V zápase proti Montpellieru si budú chcieť futbalisti Marseille napraviť aj svoju reputáciu. Kým vypadnutie Montpellieru v ligovom pohári sa viacmenej čakalo, zverenci Marcela Bielsu senzačne prehrali na pôde Grenoblu 3:4 po penaltách, a vypadli tak už v šestnásťfinále pohára. Suverejne najlepším strelcom tímu je dvanásť-gólový André-Pierre Gignac.

Futbalistov Marseille do role mierneho favorita pasuje nielen tabuľkové postavenie, ale aj štatistika vzájomných duelov. Z posledných piatich vzájomných konfrontácií, zvíťazili až štyrikrát, no v paradoxne v poslednom vzájomnom zápase prehrali v domácom prostredí 0:2. Na štadióne Stade de la Mosson, sa ale o dôležité body určite pobije aj domáci Montpellier, ktorý by sa v prípade víťazstva dostal z 10. na 8. miesto tabuľky.

Autor článku: Mgr. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie a aktívne sledujem športové dianie. Vyštudoval som žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.