Analýza zápasu: MŠK Žilina – AS Trenčín

Publikované 03.08.2019, autor: Samuel Ďuriš

Tretie kolo najvyššej slovenskej súťaže postavilo proti sebe dve mužstvá od rieky Váh. Žilinskí “šošoni” dnes privítajú Trenčín, ktorý ako jediný okrem žltozeleného tímu využíva umelú hraciu plochu. Stretnutie na štadióne Pod Dubňom má výkop o 19:00 hodine.

Na víťaznej vlne

Žilina sa od prípravného stretnutia s cyperským APOEL-om naladila na víťaznú zápasovú vlnu. Po troch triumfoch s čistým kontom, prišiel gólovo bohatší, no stále úspešný zápas s Trnavou, kde triumfoval tím Jaroslava Kentoša 4:2. Aj vďaka tomu sú Žilinčania na delenom prvom mieste spolu s Dunajskou Stredou. Počas úvodných dvoch kôl ich k trom bodom potiahli trošku netradiční strelci. Mladý 18-ročný záložník Ján Bernát okusuje chuť slovenskej najvyššej súťaže a s doterajšími dvoma gólmi len potvrdzuje svoje kvality. Ďalším dvojgólovým strelcom je Martin Králik, ktorý je už dávno stabilným členom prvého tímu, no zatiaľ takúto úspešnosť v úvode súťaže ešte nemal. Navyše z gólu sa naposledy radoval ešte v marci tohto roka po súboji s Michalovcami.

Hľadanie tváre

Mužstvo z Trenčín zažilo v minulom roku veľký výkonnostný prepad, čo sa odrazilo až na barážovom stretnutí o udržanie sa v najvyššej súťaži. Káder viackrát zmenil trénera, čo na pohode a konzistentnosti tímu tiež nepridalo. Realizačný tím okolo trénera Romana Marčoka v lete doplnili káder o svojich bývalých hráčov, čím priniesli do kabíny cenné skúsenosti. Tie sa však zatiaľ neodrazili na výsledkoch. Trenčín po prehre v prvom kole so Senicou 1:3, vydoloval v nasledujúcom zápase proti Ružomberku len bod po rremíze 1:1. Za vedúcim tímom celej ligy tak zaostávajú už o päť bodov. To v klube zrejme vôbec nečakali. Navyše keď v generálke na ligu zdolali grécky AEK Atény 2:1.

Žltozelený valec

“Šošoni” sú jasným favoritom sobotného stretnutia. Po domácom víťazstve 4:2 nad Trnavou sú hráči plní sebavedomia a hladní po ďalšom triumfe. V ceste im stojí tím, ktorý stále hľadá svoju stratenú tvár a potrebuje sa odraziť za dobrými výsledkami. Trenčanom už nepomôže Jakub Paur, ktorý sa vrátil späť do svojho materského klubu. Podľa vlastným slov však ešte nie je pripravený na zápas a tak je jeho štart otázny. Žilina pred zápasom stihla vystužiť svoje rady ešte aj o talentovaného obrancu z Podbrezovej Jakuba Kiwora, ktorý by mohol pomôcť brániť čisté konto gólmana Jakuba Holeca. Najčastejším výsledkom zo vzájomných zápasov je skóre 2:1, čo by po sobote mohlo odkazovať na celkom vyrovnané stretnutie. Očakávam však, že si Žilina so svojím súperom poradí oveľa presvedčivejšie.

Môj tip: Výhra domácich, aktuálne kurzy:

Autor článku: Samuel Ďuriš

Už niekoľko rokov sa venujem športu a tipovaniu. Aktuálne študujem žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.