Analýza zápasu: Nashville Predators – Winnipeg Jets

Publikované 27.04.2018, autor: Roman

Prvý duel semifinále Západnej konferencie. V rámci play-off severoamerickej NHL zostalo v hre už iba osem tímov a ide skutočne o tie najťažšie kalibre. Nepochybne k nim patrí aj víťaz Prezidentskej trofeje Nashville, ktorý privíta ambiciózny Winnipeg.

Nashville miernym favoritom

Vďaka obrovským skúsenostiam z minuloročného play-off a fantastickému aktuálnemu ročníku, sú „predátori“ považovaní za miernych favoritov celej série. Ich sila tkvie najmä v tímových, vyvážených výkonoch, fantastickej forme obrancov a v neposlednom rade aj vďaka technickému majstrovstvu Filipa Forsberga, ktorý je najväčšou ofenzívnou zbraňou mužstva.

Tím z mesta country vyradil v prvom kole mužstvo Colorada, ktoré malo vo svojich radoch možno najlepšieho hráča tejto sezóny. Nashville však využil svoje skúsenosti  a aj keď sa v úvode série pomerne dlho rozbiehal, v závere zvalcoval „lavíny“ na ich ľade jednoznačným výsledkom 0:5.

Winnipeg má veľké ambície

Mužstvo trénera Paula Mauricea je výborne poskladané. Majú fantastických mladých hráčov na čele so superstrelcom Patrikom Lainem. K nim sa pridávajú skúsení hokejisti, ktorí už v play-off niečo odohrali. Winnipeg disponuje obrovským množstvom talentu a výnimočných hokejových schopností. Mnoho odborníkov pritom na tento tím zabúda, ale už v sérií s Minnesotou, ktorá bola vďaka skúsenejšiemu  kádru miernym favoritom, dokázali svoju silu.

Práve séria proti „divochom“ odhalila najväčšie prednosti „stíhačiek“. Tou najýraznejšou je domáce prostredie. Biele hľadisko vo Winnipegu dostáva svojich hráčov do tranzu. Zabudnúť netreba ani Connora Helleybucka, ktorý v posledných dvoch zápasoch série vynuloval ofenzívne esá Minnesoty.

Domáci favoritom

Aj keď ofenzívna sila Winnipegu je obrovská, na súperovom ľade sú predsa o niečo slabším protivníkom. Nashville si podľa môjho názoru prvý zápas postráži a dokáže zvíťaziť. Jediným, kto by to mohol prekaziť je Connor Helleybuck a jeho ďalší nadľudský výkon. Tipujem preto, že v zápase nepadne viac ako gólov ako 5.

Môj tip: Padne menej ako 5.5 gólu, aktuálny kurz vo Fortune: 1.98 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.