Analýza zápasu: New York Islanders – Carolina Hurricanes

Publikované 18.03.2018, autor: Roman

Čaká nás duel tímov, ktoré už s najväčšou pravdepodobnosťou stratili šancu na postup do vyraďovacích bojov. Kým u Caroliny sa podobný scenár očakával, po výbornom úvode zavládlo na Long Islande sklamanie.

Islanders stále veria

Tréner Doug Weight pred piatkovým zápasom proti Washingtonu vyhlásil, že stále verí v postup svojho tímu do play-off. Údajne mu má na to stačiť zisk 20 bodov. Proti Washingtonu však prehrali a z posledných dvanástich duelov musia zvíťaziť minimálne desaťkrát. Ak však predvedú podobný výkon ako v poslednom zápase, nemajú šancu na úspech.

Dlhodobým problémom je najmä defenzívna činnosť tímu. Mnoho kritiky sa v tejto sezóne zviezlo aj na mužov v maskách, tí to však majú za aktuálnou obranou veľmi náročné. Potvrdzujú to aj štatistiky. „Ostrovania“ inkasovali v doterajšom priebehu až 258 gólov, čo je suverénne najvyššie číslo v konferencií. Naopak, výborný sú v ofenzíve, kde patria k najproduktívnejším tímom ligy.

Carolina je už pred svojím súperom

Hurricanes sa nachádzajú na šiestej priečke Metropolitnej divízie. Na svojho dnešného súpera majú  náskok jedného bodu. Na poslednú postupovú priečku ich však strácajú desať. Ak tréner „ostrovanov“ hovoril o účasti v play-off ako o reálnej možnosti, tak zatracovať nemôžeme ani Carolinu. Aj keď reálna šanca je skutočne mizivá.

Mužstvo sa celú sezónu trápi so strieľaním gólov. V doterajšom priebehu ich dali len 188. Horšie sú na tom len tímy Montrealu a Buffalla. Caroline chýbajú ofenzívni lídri. Fínska dvojica Aho-Teravainen disponuje dostatočnými schopnosťami, aby túto úlohu mohli zastávať, čo dokazujú aj tohtosezónnymi štatistikami. Otázny je však strelecký potenciál ďalších formácií.

Pravdepodobne uvidíme dostatok gólov

Islanders patria k tímom s najvyšším gólovým priemerom na zápas. Predpokladám, že svojmu hernému štýlu zostanú verní aj dnes. Ak Carolina s mladým tímom na túto hru pristúpi, uvidíme peknú prestrelku.

Môj tip: Padne viac ako 6.5 gólu, aktuálny kurz vo Fortune: 2.22 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.