Analýza zápasu: New York Islanders – San Jose Sharks

Publikované 08.10.2018, autor: Roman

Po dlhej dobe sa do našej rubriky analýz dostáva prestížna zámorská profiliga. Nová sezóna znovu prináša extrémne vyrovnanú súťaž, v ktorej rozhodujú absolútne maličkosti. Leto bolo navyše plné prestupov a podpisov nových zmlúv. Vykryštalizovali sa tak noví favoriti, ktorí majú jedinečnú šancu na úspech.

Islanders stratili kapitána

Odchod dlhoročného kapitána a tváre organizácie Johna Tavaresa zarmútil mnohých fanúšikov „ostrovanov“. Draftová jednotka z roku 2009 utvorila niekoľko klubových rekordov a mala byť hráčom, okolo ktorého sa postaví tím siahajúci na Stanley Cup. Za dlhé roky sa to však ani zďaleka nepodarilo a Tavares sa vrátil do rodnej Kanady.

„Ostrovania“ zatiaľ odohrali dva duely, v ktorých získali dva body. V prvom stretnutí porazili Carolinu a v druhom nestačili na silný Nashville. Ukazuje sa, že novým ofenzívnym lídrom by mal byť center prvej formácie Matt Barzal, ktorý v spomenutých dueloch pozbieral tri body.

San Jose má obrovskú šancu

Práve kalifornskí „žraloci“ sú jedným z tímov, ktoré sme spomínali v úvode. Vďaka prestupu leta a zisku Erika Karlssona, ale aj udržaniu všetkých ostatných hviezd je zo San Jose jeden z papierovo najsilnejších tímov. Už v nasledujúcej sezóne ich však dobehne platový strop a pravdepodobne nebudú schopní aktuálny káder udržať.

V doterajšom priebehu odohrali zverenci trénera DeBoera dva zápasy, v ktorých tiež získali dva body. Tradične sa na úvod stretli s kalifornskými rivalmi. Najskôr na domácom štadióne podľahli Anaheimu, aby v ďalšom súboji ukradli body „kráľom“ z Los Angeles.

Miernym favoritom hostia

Stávkové kancelárie favorizujú mužstvo z Pacifickej divízie. Sila ich kádra papierovo prevyšuje domácich. Islanders by však mohli byť v tejto sezóne, najmä doma, veľmi nepríjemným súperom. Osobne favorizujem hostí, ale tipujem na počet gólov.

Môj tip: Padne menej ako 5.5 gólu , aktuálny kurz vo Fortune: 2.11 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.