Analýza zápasu: New York Rangers – Winnipeg Jets

Publikované 02.12.2018, autor: Roman

Pozrieme sa na tímy, ktoré sa pred aktuálnym ročníkom nachádzali v diametrálne odlišných pozíciách. Winnipeg patril po výbornej uplynulej sezóne k okruhu favoritov na celkový triumf, zatiaľ čo New York je v rozsiahlej prestavbe a málokto od slávneho tímu čakal čo i len účasť v play-off. Momentálne sú však obaja na veľmi podobnej úrovni.

Rangers nemajú veľké ambície

V New Yorku sa rozhodli postaviť budúcnosť na nových lídroch.. Hráči ako Chytil, Andersson či Buchnevich by v budúcnosti, za podpory skúsenejších ale stále pomerne mladých Zibanejada Hayesa či Stromea, mohli siahať veľmi vysoko. V súčasnosti však tento tím najmä zbiera skúsenosti a veľmi by mu prospel postup do play-off.

O produktivitu sa zatiaľ stará najmä prvý útok a osobitne dvojica Kreider-Zibanejad, ktorí sú momentálne jednými z najskúsenejších útočníkov v tíme. Môže za to aj rozsiahla maródka, ktorá z hry dočasne vyradila Namestnikova, Zucarella či McLeoda.

Winnipeg je veľmi silný

Mužstvo trénera Paula Mauricea ukázalo v minulej sezóne obrovskú kvalitu. Sila „stíhačiek“ tkvie najmä v ofenzíve. Hráči ako Scheifele či Laine patria k absolútnej elite ligy na svojich postoch. Ich veľmi cenným spoluhráčom je aj Blake Wheeler, ktorý okrem kapitánskych povinností a zodpovedného štýlu hry plní aj úlohu jedného z najlepších nahrávačov v lige.

Oslnivá je aj forma Patrika Laineho, ktorý sa v uplynulom mesiaci markantne zlepšil. Na svojom konte má už 21 gólov a je najlepším strelcom celej ligy. Zaznamenal pritom len tri asistencie a ukazuje, že jeho zakončovateľské schopnosti v lige takmer nemajú konkurenciu.

Miernym favoritom hostia

Stávkové kancelárie mierne favorizujú hosťujúci tím. Osobne si myslím, že šance oboch súperov sú vyrovnané a výrazne nepreferujem ani jedného. Zaujímavý môže byť tip na strelca gólu v podobe Patrika Laineho. Tipujem však na remízový výsledok.

Môj tip: Remíza, aktuálny kurz vo Fortune: 3.85 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.