Analýza zápasu: Paríž Saint-Germain – FC Liverpool

Publikované 28.11.2018, autor: Roman

Situácia v skupine C je pred piatym kolom pekne zamotaná. Postúpiť môžu ešte všetky tímy, keďže bodové rozdiely sú miniatúrne. Všetky mužstvá ukázali v doterajšom priebehu obrovskú kvalitu, ale dvaja nakoniec do vyraďovacej fázy nepoputujú.

Paríž má nôž na krku

V prípade, že by dnes futbalisti francúzskeho majstra doma prehrali a Neapol by zvládol súboj s CZ Belehrad, budú sa musieť zverenci trénera Tuchela s jarnou časťou prestížnej súťaže rozlúčiť. Ak by sa tak naozaj stalo, išlo by o jedno z najväčších prekvapení aktuálneho ročníka. V Paríži si však nič také nepripúšťajú a do dnešného duelu idú s imperatívom víťazstva.

Počas víkendu odohral klub z francúzskej metropoly veľmi ťažký duel proti Toulouse. Aj napriek vysokému percentu držania lopty si hostia vypracovali niekoľko šancí a Paríž tak udržal iba chudobné najtesnejšie víťazstvo. Od tímu s takou kvalitou sa očakáva oveľa viac.

Liverpool v úžasnej forme

Zverenci trénera Kloppa sú na druhom mieste Premier League a spolu s Manchestrom City vládnu tamojšiemu futbalu. Liverpool bol však odjakživa klub stvorený pre zápasy pohárovej Európy a vypadnutie z európskeho pohára číslo jeden by bolo pre fanúšikov obrovským sklamaním. Treba však poznamenať, že na ihriskách súperov sa im zatiaľ vôbec nedarí, keď prehrali v Neapole i Belehrade.

Cez víkend odohrali „The Reds“ pomerne pohodlný duel na pôde Watfordu, v ktorom jasne dominovali a dosiahli absolútne zaslúžené víťazstvo. Dnes ich však čaká súper z úplne inej váhovej kategórie. Prvý vzájomný súboj týchto tímov priniesol nevídané divadlo a podobný futbal sa očakáva i dnes.

Favorit neexistuje

Aj keď stávkové kancelárie mierne favorizujú domáci celok, osobne očakávam extrémne vyrovnaný duel, v ktorom rozhodnú len úplné maličkosti. Predpokladám remízový výsledok.

Môj tip: Remíza, aktuálny kurz vo Fortune: 3.95 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.