Analýza zápasu: Philadelphia 76ers – Portland Trail Blazers

Publikované 22.02.2019, autor: Bc. Miroslav Kováčik

Až v závere druhého kalendárneho mesiaca dostáva v našej rubrike priestor basketbalová NBA. V sobotu podvečer je na programe zaujímavé stretnutie v štáte Pensylvánia, kde domáca Philadelphia 76ers privíta Portland Trail Blazers.

Philadelphia bez svojho kamerunského lídra

Basketbalisti Philadelphie nadväzujú na veľmi dobré výkony z minulého ročníka. Na konte majú už 38 víťazstiev a s Bostonom sa naťahujú o druhé miesto v Atlantickej divízii. Z ostatných piatich stretnutí vyhrali štyri a na domácej palubovke vyhrali 77% zápasov. Hviezdou mužstva je Kamerunčan Joel Embiid, ktorý priemerne dosahuje viac než 27 bodov na zápas. Po All Stars víkende sa ale u neho objavili problémy s ľavým kolenom a v sobotňajšom dueli nenastúpi. Tréner Brett Brown má ale k dispozícii viacerých ďalších veľmi kvalitných hráčov. Pri výhre nad Miami podali jeho zverenci skvelý kolektívny výkon a až kvarteto z nich dosiahlo aspoň 18 bodov v zápase.

Úspešná generálka na pôde Brooklynu

Portland sa v nabitej Západnej konferencii drží na priebežnom štvrtom mieste. Na konte má 35 výhier oproti 23 neúspešným výsledkom, pričom väčšinu svojich triumfov dosiahol na domácej palubovke. Vonku nemá priaznivú bilanciu, hoci ostatný duel v Brooklyne vyhral. Ohrozený bol štart lídra mužstva Damiana Lillarda, ale ten napokon nastúpil a odohral vyše 36 minút. Z hľadiska streľby to už bolo slabšie, keď premenil len 5 z 21 streleckých pokusov. Portland dominoval najmä v podkošovom priestore, zásluhou dvojice Enes Kanter a Jusuf Nurkič. Druhý menovaný zaznamenal 27 bodov a dobrý výkon pri svojom debute v novom drese predviedol aj turecký pivot.

V úvodnom vzájomnom dueli triumf Portlandu

Pri pohľade na dôležité štatistiky možno konštatovať vzácnu vyrovnanosť. Philadelphia má iba o 0,7 bodu lepší bodový diferenciál než jej nasledujúci súper, streľba z poľa je zhodne na úrovni 45% a takisto úspešnosť trojok je rovnaká – 36%. V tejto sezóne sa oba tímy stretli raz a na palubovke Portlandu sa zrodilo jasné domáce víťazstvo 129:95. Hviezdou stretnutia bol C. J. McCollum, ktorý zaznamenal úctyhodných 35 bodov. Zaujímavosťou je, že aj v tomto zápase chýbal hráčom Philadelphie ich líder Joel Embiid a na výsledku to bol znať. Na druhej strane 76ers vyhrali ostatné tri domáce stretnutia proti Portlandu, pričom ten nestrelil viac než 92 bodov.

Nečakáme žiadne strelecké preteky

Podľa stávkových kancelárii je miernym favoritom domáci tím. Má kvalitný káder, no myslím si, že strata už niekoľkokrát spomínaného Joela Embiida sa prejaví minimálne v počte nastrieľaných bodov. Ani hráči Portlandu sa po krátkej prestávke nepredstavili v najlepšom ofenzívnom svetle na palubovke Brooklynu a ťažili skôr z dobre fungujúcej obrany. Preto si myslím, že v sobotu budeme svedkami vyrovnaného stretnutia, no rozhodne to nebudú žiadne strelecké preteky.

Môj tip: Padne 0-230 bodov, aktuálne kurzy:

Autor článku: Bc. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie, aktívne sledujem športové dianie a študujem žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.