Analýza zápasu: Philadelphia Flyers – Columbus Blue Jackets

Publikované 06.12.2018, autor: Roman

Súboj rivalov z Metropolitnej divízie, ktorí sa nachádzajú v diametrálne odlišnej situácií. Kým „modrokabátnikom“ sa darí nadpriemerne a bojujú o čelo divízie, „letci“ z Philadelphie sú na chvoste svojej divízie i celej Východnej konferencie.

Philadelphia sa trápi

Po minuloročnom postupe do play-off a pomerne dobrých výkonoch v závere ročníka sa zdalo, že klub konečne našiel správnu konšteláciu, čo sa týka hráčskeho kádra i realizačného tímu. Dnes je toto tvrdenie utópiou. Z klubu sa už musel porúčať generálny manažér a brankárska legenda organizácie Ron Hextall. Podobný osud môže v najbližších týždňoch dostihnúť aj hlavného kouča Davea Hakstola a nahlas sa začína hovoriť aj o výmenách dlhoročných opôr tímu.

Zdá sa, že organizácia bude musieť svoju budúcnosť postaviť na mladíkoch a v najbližších rokoch sa zmieriť s nižším tabuľkovým postavením. Mužstvo neohuruje ani v ofenzíve ani v defenzíve. Okrem toho im chýba stála brankárska jednotka, keď v ich bránkovisku sa počas tohto ročníka predstavila až pätica brankárov.

Columbus mieri vysoko

Už minulá sezóna naznačila, že klub bude mať v najbližších sezónach vysoké ambície. Mladé mužstvo vedené skúseným i kontroverzným Johnom Tortorellom sa svojím zodpovedným a aktívnym herným štýlom stalo veľmi nebezpečným protivníkom. Najproduktívnejším hráčom tímu je skúsený americký útočník Cam Atkinson, nasledovaný ruským kúzelníkom Artemijom Panarinom.

Columbus sa v niektorých zápasoch nevyhne pomerne veľkým gólovým prestrelkám. Tak tomu bolo aj v poslednom dueli proti Calgary, keď mužstvo síce skórovalo šesťkrát, ale jeho brankári vyťahovali puk zo siete až v deviatich prípadoch.

Favoritom budú hostia

Stávkové kancelárie síce favorizujú domácu Philadelphiu, avšak osobne očakávam prevahu hosťujúceho tímu. Otázne je, či to bude stačiť na víťazstvo. Očakávam, že tréner Tortorella nebude spokojný s defenzívnym výkonom mužstva v poslednom zápase a dnes príde v tejto oblasti k značnému zlepšeniu, čo bude viesť k nižšiemu počtu gólov v zápase.

Môj tip: Padne menej ako 5.5 gólu, aktuálny kurz vo Fortune: 2.33 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.