Analýza zápasu: Philadelphia Flyers – Pittsburgh Penguins

Publikované 22.04.2018, autor: Roman

Letci“ z Philadelphie boli po dvoch domácich dueloch zrelí na uterák. Prehrali oba zápasy s celkovým skóre 1:10 a ani tí najväčší optimisti im v predchádzajúcom stretnutí na ľade Pittsburghu neverili. Zázračne však vstali z popola, u obhajcu vyhrali 2:4 a dnes chcú konečne uspieť aj pred domácimi fanúšikmi.

Tím preukázal charakter

Keď na konci štvrtého zápasu filadelfské publikum žiadalo hlavu hlavného trénera Davea Hakstola, pre mnohých to bola bodka za nevydarenou sériou a zápas v Pittsburghu mal byť už len formalitou. Mužstvo to však výrazne nakoplo, Pittsburghu bolo viac než vyrovnaným súperom a po dramatickom závere strhlo víťazstvo na svoju stranu.

O výhre rozhodol minútu pred koncom riadneho hracieho času Sean Couturier. O minútu neskôr spečatil víťazstvo Matt Read. Výborný výkon podal aj fínsky center Valteri Filppula, ktorý dal gól a pridal dve asistencie. Filppula vytvoril novozloženú elitnú formáciu s duom Voráček-Giroux. Zabudnúť netreba ani na výborný výkon brankára Neuvirtha.

Pittsburgh má stále obrovskú silu

V treťom a štvrtom zápase vyzeral tím trénera Sullivana ako nezastaviteľný. V poslednom dueli však narazili na odhodlaného súpera v zúfalej situácií. Nedokázali zvládnuť rozhodujúci krok a séria sa znova sťahuje do Philadelphie. Pittsburgh však má z posledných rokov také množstvo skúseností, že podobný scenár ich nemôže rozladiť.

Najproduktívnejším hráčom „tučniakov“ je kapitán Sidney Crosby, ktorý v play-off zapol na vyšší rýchlostný stupeň a zvláda naozaj neuveriteľné herné situácie. Z jeho práce ťaží aj Jake Guentzel, ktorý je jedným z najproduktívnejších hráčov play-off.Za očakávaniami trochu zaostáva Phil Kessel, ktorý zatiaľ zaznamenal iba jeden gól.

Čaká nás ďalší vyrovnaný duel

Očakávam boj o každý centimeter ľadu. Philadelphia má znovu nôž na krku a konečne chce predviesť dobrý výkon aj pred vlastnými fanúšikmi. Proti nim však stojí ten najťažší možný súper. Tipujem na remízový výsledok, ktorý sa v sérii ešte nezrodil.

Môj tip: Remíza, aktuálny kurz vo Fortune: 3.90 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.