Analýza zápasu: Pittsburgh Penguins – Washington Capitals

Publikované 03.05.2018, autor: Roman

Hokejisti z hlavného mesta USA vyhrali na ľade obhajcu aj v treťom dueli série a na zápasy vedú už 2:1. Pittsburghu sa v tomto stretnutí konečne vrátil Jevgenij Malkin. Dokážu dnes „tučniaci“ vyrovnať stav?

Pittsburgh potrebuje vyhrať

V prípade neúspechu by mužstvo okolo Ovečkina získalo dva mečbaly. Pre tím Mikea Sullivana by to bola veľmi nepríjemná situácia. Navyše, piaty zápas série sa hrá na ľade Capitals. Pittsburgh však má obrovské množstvo skúseností a ako sa vyjadril aj sám Sullivan, jeho tím presne vie, čo treba v takýchto zápasoch urobiť pre víťazstvo.

Ako sme už spomínali, do zostavy sa vracia ruský čarodejník Jevgenij Malkin, ktorý by mal rozšíriť bodovú produkciu a vytvoriť údernejší druhý útok.  Zatiaľ výrazne boduje len ten prvý na čele s výborne hrajúcimi Guentzelom a Crosbym. Za očakávaniami zatiaľ zaostáva aj Phil Kessel.

Capitals prekvapujú

Kým v minulých rokoch bol Washington vďaka svojím výkonom aj papierovým predpokladom oveľa väčším favoritom, v play-off dvakrát stroskotal na Pittsburghu. V tejto sérií však zatiaľ hrá výborne. Nechýba mu bojovnosť a obrovský hlad po víťazstve. Hráči predvádzajú zodpovedné výkony a najväčšie hviezdy na čele s Ovečkinom dokážu nájsť spôsoby, ako skórovať.

Posledný duel vyhrali hostia z Washingtonu pomerom 3:4. Išlo o vyrovnaný zápas, v ktorom rozhodovali centimetre. O konečnom výsledku rozhodol na konci súboja Alexander Ovečkin, ktorý dorazil svoju strelu po odraze od konštrukcie bránky.

Pittsburgh s imperatívom víťazstva

„Tučniaci“ vedia, že v tomto zápase ide o veľa a predpokladám, že predvedú jeden zo svojich najlepších výkonov v tohtoročnom play-off. Otázkou je, či to bude na výborne hrajúceho súpera stačiť. Osobne tipujem ďalší gól Jakea Guentzela, ktorý sa aj vďaka Crosbymu nachádza v životnej forme.

Môj tip: J. Guentzel dá gól, aktuálny kurz vo Fortune: 2.50 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.