Analýza zápasu: Poľsko – Portugalsko

Publikované 11.10.2018, autor: Roman

Súboj tímov, ktoré patria medzi európsku špičku. Dokazuje to aj nasadenie do elitnej skupiny Ligy národov. Obe mužstvá zatiaľ odohrali po jednom dueli proti Talianom a dnes si to rozdajú o prvé miesto v trojčlennej skupine.

Poliaci si chcú udobriť fanúšikov

Poľský národný tím patril medzi najväčšie sklamania letného svetového šampionátu v Rusku. V pomerne prijateľnej skupine skončili poslední, čo bolo vo veľkej futbalovej krajine obrovským sklamaním, ktoré napokon stálo hlavu dovtedajšieho kormidelníka Nawalku. Toho nahradil Jerzy Breczek, ktorý zatiaľ mužstvo viedol v dvoch zápasoch.

V prvom dosiahol poľský tím bod za remízu na pôde Talianska. V zápase neboli horším mužstvom a domácich zachránila až jedenástka v poslednej desaťminútovke. V druhom, tentoraz prípravnom zápase sa Poliaci stretli s Írskom, s ktorým tiež remizovali 1:1. Breczek má k dispozícií silný káder v najlepšom veku, ktorý sa ešte môže prebojovať na nadchádzajúce ME.

Portugalci môžu vyhrať skupinu

Po úvodnej porážke Talianov môžu zverenci trénera Fernanda Santosa pomýšľať na prvé miesto v skupine. Majú papierovo najsilnejší tím, ktorý kvalitou prevyšuje zvyšok skupiny. Dokázali to aj v spomínanom dueli, keď Talianov herne prevýšili. Očakávam, že lepším tímom budú aj dnes, minimálne opticky.

Portugalci sa stále nemôžu spoliehať na hviezdneho Cristiana Ronalda, ktorý sa z nejasných dôvodov nezúčastní ani tohto reprezentačného zrazu. Otvára sa tak šanca pre ďalších mladých hráčov, ktorí majú príležitosť sa presadiť. Jedným takým je aj útočník Bruma, ktorý odohral dobrý zápas proti Talianom.

Zápas bez favorita

Stávkové kancelárie neurčili jasného favorita, ale o niečo menšie kurzy vypisujú na víťazstvo hostí. Tí pravdepodobne budú mať hernú prevahu. Ofenzívna sila Poliakov je však obrovská. Osobne očakávam vyrovnaný súboj, ale tipujem na strelca gólu v podobe Roberta Lewandowskeho.

Môj tip: R.Lewandowski dá gól, aktuálny kurz vo Fortune: 2.25 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.