Analýza zápasu: Pospisil – Raonic (preview)

Publikované 10.08.2013, autor: Michal Vernarský

Tenisový turnaj mužov v Montreale dnes čaká veľké derby, keď proti sebe v semifinále nastúpia hneď dvaja domáci hráči – český rodák Vasek Pospisil a rodák z Čiernej Hory Milos Raonic.

Vasek hrá bez pochyby svoj životný turnaj. Hoci je už dlho považovaný za veľký talent s potenciálom, až doteraz nezaznamenal veľké úspechy na okruhu ATP. To však jeho šance v semifinále nijako neznižuje, keďže v priebehu turnaja porazil najprv Isnera, potom postupne dvojicu Čechov Štepánka a Berdycha, no a v štvrťfinále mu Davydenko zápas skrečoval. Pospisil hrá vo skvelej forme, opiera sa o tvrdý servis, ktorý mu zatiaľ funguje perfektne. Vasek má veľkú šancu dostať sa do finále keďže má síce skúseného, no relatívne prijateľného súpera.

Milos po dlhej dobe opäť ukázal, že patrí do prvej dvadsiatky rebríčka. Po nevýrazných výkonoch, keď na posledných troch turnajoch vypadol už v druhom kole, sa konečne chytil a v Montreale porazil Chardyho, Youzhnyeho, Del Potra aj Gulbisa. Neboli to úplne jednoznačné víťazstvá, ale Raonic k skvelému servisu pridal aj solídnu hru od základnej čiary a to stačilo.

Čaká nás zápas dvoch tenistov s rovnakým herným štýlom, čo môže priniesť zaujímavý tenis, plný es a priamych bodov z podania. Raonic je síce favoritom, no Pospisil hrá životný turnaj a určite sa bude biť o výhru. Každopádne bude dôležitou premennou najmä servis, ktorý obom ide a tak očakávam vyrovnaný zápas. Tipujem počet gemov +22,5 s kurzom okolo 1,7.

Autor článku: Michal Vernarský