Analýza zápasu : Rus – Meusburger (preview)

Publikované 19.07.2013, autor: Stávkar Michal

WTA turnaj v rakúskom Bad Gasteine dnes pokračuje štvrťfinálovými súbojmi. V jednom z nich si domáca Yvonne Meusburger zmeria sily s Holanďankou Arantxou Rus.

Meusburger hrá v životnej forme. Z posledných 15 zápasov má bilanciu 12-3. Minulý týždeň si zahrala finále na antuke v Budapešti. Zastavila ju až výborná Halep, ktorej podľahla po troch setoch. Turnaj v Bad Gasteine je rozhodne jej najobľúbenejším na celom okruhu. Hrá v domácom prostredí a darí sa jej tu výborne. Posledné dva roky hrala štvrťfinále, sezónu predtým bola dokonca v semifinále. Tento rok na úvod dvoma kanármi /6-0 6-0/ zmietla Tinjic a v druhom kole si hladko 6-3 6-3 poradila s Rumunkou Begu.

Rus je až na 262. priečke. Prežíva absolútne nevydarenú sezónu a ako sama povedala, je pre ňu náročné vyhrať akýkoľvek zápas na úrovni WTA. Pred  turnajom v Bad Gasteine prehrala 5 z posledných 6 súbojov. V Rakúsku zvládla dve trojsetové drámy, pričom ani v jednom z týchto zápasov nebola ďaleko od svojho konca. Najskôr Torro-Flor porazila 7-5 5-7 6-4 a následne si s Cabezou-Candelou poradila 5-7 7-5 6-3.

Predpokladám, že domáca a navyše v životnej forme hrajúca Meusburger jej už dnes vystaví stopku. Stretnú sa v premiérovom vzájomnom zápase. Volím tip na výhru domácej Rakúšanky v hendikepu – 4.5 hier. Na túto stávku nájdeme aj kurz na úrovni okolo 1.8.

Autor článku: Stávkar Michal