Analýza zápasu: Rusko – Slovensko

Publikované 14.05.2018, autor: Roman

Existenčný zápas slovenskej hokejovej reprezentácie. Keďže na Švajčiarov strácame aktuálne jeden bod a máme oproti nim odohrať jeden zápas naviac, všetko je v našich rukách. Čaká nás však ohromne náročný súboj.

Rusi zatiaľ nepresvedčili

„Zborná“ vstúpila do turnaja fantasticky a outsiderom nadelila niekoľko bohatých prídelov. Prišiel však zápas proti Čechom a výborné stretnutie prinieslo prekvapivú porážku Rusov po predĺžení. Ani v ďalšom zápase proti Švajčiarsku neboli suverénni a zaknihovali len tesnú výhru. Dnes teda nastúpia s obrovskou motiváciou znovu predviesť svoju dominanciu  a vybojovať čo najlepšiu pozíciu do štvrťfinále.

Po zvláštnom odstavení trénera Olega Znaroka z ruskej striedačky, nie je tím v ideálnom rozpoložení. Ich hokejové schopnosti sú stále ohromné, otázne to je už s organizáciou hry a kvalitou defenzívy. Rusi majú niekoľkých mladých hráčov, ktorí v reprezentácií ešte veľa neodohrali, ale na ľade NHL či KHL sú už stálymi súčasťami svojich tímov.

Slovensko znovu musí vyhrať

V sobotu sme odohrali zatiaľ najlepší zápas na šampionáte a pravdepodobne aj najlepší zápas na MS za posledné 2 roky. Švédov sme v tretej tretine dokonca prehrávali a v niekoľkých prípadoch ich musel výbornými zákrokmi zachraňovať až brankár Hellberg. Potvrdili sme tak zlepšené výkony v predchádzajúcom týždni a porážky outsiderov z Francúzska a Rakúska.

Našou najúdernejšou formáciou je zatiaľ prvý útok v zložení Nagy-Krištof-Jurčo. V poslednom zápase však predviedli výborné výkony aj ostatné formácie a každá z nich si dokázala vytvoriť šance. Potešiteľné sú výkony brankárov, ktorí v každom stretnutí ukázali skvelú fazónu a vždy dali našej reprezentácií šancu na víťazstvo.

Favorit je jasný

Rusko je aj napriek mierne rozpačitým výkonom v posledných dueloch jednoznačným favoritom. Osobne očakávam ich hernú dominanciu. Ak však dokážeme eliminovať ich silné stránky a počkáme na vhodné príležitosti, môžeme využiť diery v ich pomerne zraniteľnej defenzíve. Tipujem na remízový stav po prvom dejstve.

Môj tip: 1. tretina – Remíza, aktuálny kurz vo Fortune: 3.20 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.