Analýza zápasu: San Jose Sharks – Colorado Avalanche

Publikované 05.04.2018, autor: Roman

Súboj tímov zo Západnej konferencie, ktoré sa momentálne nachádzajú na priečkach zaručujúcich postup do vyraďovacích bojov. San Jose má play-off zaistené už niekoľko dní, Colorado však musí o svoju miestenku ešte tvrdo zabojovať. V poslednej dobe nemá práve oslnivú formu, ale v najbližších dueloch už pôjde absolútne o všetko.

San Jose s ďalšou výbornou sezónou

Aj v tomto ročníku potvrdilo mužstvo zo západného pobrežia USA vysokú hernú úroveň. Nastavený štandard si držia už niekoľko rokov a stále sú obávaným súperom v rámci základnej časti. Dokazuje to zisk 98 bodov a druhé miesto v Pacifickej divízií. Okrem finále spred dvoch rokov im však prenikavejší úspech v play-off chýba.

„Žraloci“ majú jednu z najlepších ofenzív v konferencii. V doterajšom priebehu dali až 245 gólov. Kvalitný útok podporený jedným z najlepších ofenzívnych obrancov súčasnosti Brentom Burnsom budí rešpekt. Zabúdať nemožno ani na obrovské množstvo skúseností, ktoré mužstvo každoročnou účasťou v play-off nadobudlo.

Colorado zastihlo zlé obdobie

Po spanilej jazde spred niekoľkých týždňov a po strhujúcich výkonoch mladých lídrov je mužstvo v miernom útlme. Z posledných piatich zápasov dokázali získať iba tri body a v ďalších dueloch musia bezpodmienečne bodovať. Ak sa im to nepodarí, na ich pozíciu si brúsi zuby dvojica z Centrálnej divízie St.Louis a Dallas.

Keď sme hovorili o výbornej ofenzíve San Jose, Colorado je v tomto ohľade na tom ešte lepšie. Na svedomí to má najmä prvá formácia mužstva. Jej líder Nathan MacKinnon je jedným z kandidátov na Hartovu trofej a za svoje výkony si ju jednoznačne zaslúži. Práve mladý kanadský center je jedným z hlavných dôvodov súčasného postavenia denverského tímu.

Favoritom domáci tím

Podľa stávkových kancelárií je jednoznačným favoritom domáci tím. Osobne očakávam tvrdý a vyrovnaný duel. Predpokladám, že Colorado ukáže charakter z dávnejšieho vydareného obdobia, na ľade súpera zvíťazí a spraví výrazný krok smerom k vyraďovacej fáze.

Môj tip: Výhra hostí, aktuálny kurz vo Fortune: 3.40 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.