Analýza zápasu: Slavia Praha – Slovan Liberec

Publikované 10.08.2019, autor: Samuel Ďuriš

Česká futbalová liga má na rozdiel od tých hlavných svetových za sebou už štyri kolá. Na jej čele sa zatiaľ usadil obhajca titulu Slavia Praha. “Sešívaní” budú v sobotnom programe 5. kola čeliť nevyspytateľnému Libercu. Výkop tohto duelu je naplánovaný na 19:30.

Pred prázdnymi tribúnami

Slávisti budú musieť sobotné stretnutie proti nie najobľúbenejšiemu súperovi, odohrať bez svojich fanúšikov. Ligová futbalová asociácia totiž potrestala úradujúceho českého majstra uzavretím štadióna na jedno súťažné stretnutie. Klub bol totiž v podmienke a výtržnosti jeho fanúšikov v minulom kole tak priniesli neželané následky. V sobotu to teda bude nie len bez domácich priaznivcov, ale aj bez útočníka hrajúceho vo forme. Najlepším strelcom Slavie je zatiaľ stredopoliar Josef Hušbauer s dvoma gólmi. Letná posila Nicolae Stanciu stále čaká na príležitosť hrať v základnej zostave a zvyšní ofenzívni hráči sa snažia prekusnúť smolu v koncovke. To, čo zase pražskému klubu funguje na jednotku je defenzíva. Aj napriek odchodom opôr ako Simon Deli a Michael Ngadeu sa podarilo obrane českého tímu udržať čisté konto v troch zo štyroch stretnutí.

Liberec to na Slaviu vie

Liberec má s pražskou Slaviou vo vzájomných zápasov úplne vyrovnanú bilanciu. Oba celky zvíťazili trinásťkrát a v dvanástich prípadoch sa ich súboj skončil remízou. Aj posledné štyri stretnutia potvrdzujú liberecký prívlastok „nepríjemný“. Tri remízy a jedna prehra aj to 0:1, je dobrou vizitkou pre súpera zo severu Čiech pred sobotným súbojom s favoritom na celkový triumf. Zmieniť však musíme smolný ligový štart tímu vedeného trénerom Pavlom Hoftychom. Jeho hráčom patrí momentálne predposledná priečka len s jedným víťazstvom zo štyroch stretnutí. Zvyšné tri prehry ale boli vždy len o jeden gól.

Vyrovnané stretnutie

V sobotu to v pražskom Edene nebude zrejme najkrajší futbal, no za to úroveň nasadenia a bojovnosti bude spĺňať tie najprísnejšie kvalitatívne ligové kritéria. Liberec nemá široký káder a v tíme ani hráčov, ktorí by mohli Slaviu veľmi zaskočiť. Ich najlepší strelec má, taktiež ako v prípade ich súpera, na konte dva góly. Je ním útočník Roman Potočný. Hernému prejavu domáceho tímu bude výrazne chýbať podpora z tribún. Z hľadiska zostavy môže  ale tréner Trpišovský skúšať viaceré varianty, pretože má hráčske posty zdvojené. Myslím si, že to aj napriek očakávanému vyrovnanému stretnutiu Slávia tento duel zvládne, no bude to tesné víťazstvo a nepadnú viac ako dva góly.

Môj tip: Padne menej ako 2,5 gólu, aktuálne kurzy:

Autor článku: Samuel Ďuriš

Už niekoľko rokov sa venujem športu a tipovaniu. Aktuálne študujem žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.