Analýza zápasu: Slovan Bratislava – Atlant Mytišči

Publikované 22.01.2015, autor: Mgr. Miroslav Kováčik

V dnešnej analýze opäť zamierime do Kontinentálnej hokejovej ligy. Slovan Bratislava dnes odohrá svoj jubilejný 50. zápas v tejto sezóne, v ktorom vyzve tím Atlant Mytišči. Stretnutie sa začína v Slovnaft Arene o 19:00 hod.

Slovan Bratislava sa v posledných zápasoch KHL mimoriadne trápi. V dôležitých zápasoch v boji o play off síce “belasí” najprv zvíťazili na ľade Lokomotívu Jaroslavl 2:0, no odvtedy prehrali štyri zápasy v rade. Zverenci Petriho Matikainena postupne prehrali na ľade Viťazu Podolsk (2:1pp), a v domácej Slovnaf Arene nestačili ani na Soči (3:5), Dynamo Moskva (0:2) a Dinamo Minsk (4:6). Vo svojom poslednom domácom zápase nepomohol Slovanu ani hrdina z MSJ Denis Godla, ktorý mal v zápase len 82.35% úspešných zákrokov. Slovan Bratislava tak po sérií nevydarených zápasov klesol až na samotné dno Západnej konferencie KHL. So ziskom 59 bodov stráca na ôsmy Viťaz Podolsk už 7 bodov, a navyše ho ešte čakajú náročné zápasy na ľade súperov. Proti svojmu dnešnému súperovi, Atlantu Mytišči, majú “belasí” v tejto sezóne veľmi priaznivú bilanciu. V tohtosezónnych dvoch vzájomných zápasoch Slovan vyhral zhodne 2:1, ale v druhom stretnutí museli rozhodnúť až samostatné nájazdy v ktorých rozhodol o víťazstve Slovana Slovinec Rok Tičar. Najproduktívnejším hráčom Slovana Bratislava je 32-bodový Ladislav Nagy. Okrem spomínaných hráčov to momentálne strelecky sype aj Liborovi Hudáčkovi, ktorý sa presadil v posledných piatich zápasoch až štyrikrát.

Atlant Mytišči sa v tabuľke Západnej konferencií nachádza so ziskom 60 bodov, na 12. mieste. V porovnaní so Slovanom Bratislava tak majú zverenci trénera Alexeia Kudashova o 3 body viac, a takisto majú odohraný o jeden zápas menej. Vo svojom poslednom zápase, nastúpili hráči Atlantu na ľade chorvátskeho tímu, Medveščaku Záhreb. Vo veľmi dôležitom zápase podali kvalitný výkon, a po výhre 3:2 sa dobre navnadili na dnešný, takisto veľmi dôležitý zápas. Podobne ako Slovan aj hokejisti Mytišči doplácajú na slabú streleckú efektivitu. Počas sezóny zatiaľ strelili 120 gólov, čo znamená, že po Diname Riga a Slovane Bratislava sú práve hokejisti Mytišči tretím najmenej skórujúcim tímov v celej Západnej konferencii. V dnešnom zápase by sa v bráne mal predstaviť opäť fínsky brankár Atte Engren, ktorého úspešnosť zákrokov sa v priebehu celej sezóny pohybuje na hranici 91,4%. Najproduktívnejším hráčom je Sergei Shmelyov, ktorý doposiaľ strelil síce iba 6 gólov, ale pridal 22 asistencií. Hokejisti Atlantu Mytišči dnes odohrajú svoj druhý zápas z celkovo päťzápasového tripu na ľade súperov. Okrem Bratislavy zavítajú aj do Rigy, Petrohradu a tiež do fínskych Helsiniek. V bilancií zápasov vonku patrí Atlantu až 13.miesto, keď na svojom konte majú 10 výhier a 15 prehier.

V dnešnom zápase zrejme veľa gólov očakávať nemôžeme. Toto tvrdenie potvrdzuje aj fakt, že v celkovo 6 vzájomných stretnutiach padlo dohromady iba 17 gólov, čo nie je ani 3 strelené góly na zápas. Najvyššie víťazstvo zaznamenal Slovan 23.11 2012, keď v domácej Slovnaft Aréne zvíťazil v pomere 3:2. Napriek tabuľkovému postaveniu je miernym favoritom zápasu bratislavský Slovan aj vďaka tomu, že zo spomínaných 6 vzájomnych konfrontácií uspeli belasí až päťkrát.

Autor článku: Mgr. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie a aktívne sledujem športové dianie. Vyštudoval som žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.