Analýza zápasu: Slovan Bratislava – Sutjeska Nikšic

Publikované 10.07.2019, autor: Samuel Ďuriš

Nové Tehelné pole čaká premiérová európska noc. Slovan Bratislava privíta v 1. predkole Ligy majstrov čiernohorského súpera FK Sutjeska Nikšic. Belasí zabojujú o najprestížnejšiu klubovú súťaž po piatich rokoch, a prvá zastávka by pre nich nemala byť veľkou prekážkou.

Mužstvo ostalo pokope

Bratislavský Slovan funguje na inej politike, ako jeho ostatní konkurenti v slovenskej najvyššej súťaži. Dostatočný rozpočet umožňuje klubovým manažérom viac nakupovať, ako predávať. Aj preto sa podarilo mužstvo pred prvým zápasom predkola Ligy majstrov udržať pokope. V tíme zostal najlepší strelec uplynulého ročníka Andraž Šporar, ktorý nastrieľal 19 gólov, či šikovný krídelník Moha s ôsmymi gólmi a deviatimi asistenciami. Jediný Slovák nastupujúci pravidelne v základnej zostave, brankár Dominik Greif, zatiaľ rovnako zostáva v hlavnom meste Slovenska. Kvalitný mladý gólman zaujal pár zahraničných klubov, no nedávno predĺžil zmluvu so Slovanom do roku 2023 a všetky špekulácie postupne utíchli.

Neznámy súper

Tesne po žrebe prvého predkola Slovanisti o svojom súperovi vôbec nič nevedeli. A tak sa príprava na stredajšie stretnutie sústreďovala najmä na videozáznamy a aj informácie od pozorovateľov, ktorí navštívili prípravné stretnutie so srbskou Surdulicou. V kádri Čiernohorcov ostáva taktiež ich najlepší strelec z minulej sezóny Božo Markovič, ktorý dal v 24 zápasoch 12 gólov. Pritom pôsobí na poste obrancu, takže pre Slovan bude nebezpečný najmä pri štandardných situáciach. Štvornásobný majster Čiernej hory vyniká defenzívnym štýlom hry, a v zložení kádra sa v takmer stopercentnej miere opiera len o domácich futbalistov. Jedine dvaja hráči sú zo zahraničia, čo je presný opak Slovana.

Kvalita je na strane domácich

Slovanisti disponujú oveľa kvalitnejším kádrom, ktorý si pred sezónou ešte mohli dovoliť vystužiť. Príchody Erika Daniela a Myentyho Abenu zvýšili konkurenciu, a hráči podľa slov trénera Martina Ševelu pracujú oveľa tvrdšie. Cieľom Slovana bude nie len zvíťaziť, ale aj streliť dostatočný počet gólov. To z dôvodu, aby sa odveta na čiernohorskej pôde niesla v pokojnom duchu. Podľa slov z belasého tábora cítiť, že si nič iné ako víťazstvo nepripúšťajú, i keď rešpektujú silu nepríjemného súpera. Aj podľa kurzov bookmakerov by to v stredu v Bratislave mala byť jasná záležitosť, k čomu sa prikláňam. Slovan jednoducho takéhoto súpera musí poraziť. Čiernohorské kluby sa v európskych predkolách príliš ďaleko nedostávajú a ich hráčom ide viac o to, aby sa ukázali a prípadne prestúpili za lepším. Myslím si, že nové Tehelné pole uvidí jasnú výhru Slovana a gólman Grief udrží čisté konto.

Môj tip: Iba domáci vstrelia gól, aktuálne kurzy:

Autor článku: Samuel Ďuriš

Už niekoľko rokov sa venujem športu a tipovaniu. Aktuálne študujem žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.