Analýza zápasu: Slovensko – Južná Kórea

Publikované 25.04.2018, autor: Roman

Naši hokejisti pokračujú v rámci prípravy na MS v Dánsku vo víťaznom ťažení. Zvíťazili už v štyroch dueloch v rade a dnes ich čaká súper z trochu odlišnej kategórie. Kórejčania očarili hokejový svet na zimnej olympiáde v Pjongčangu, odvtedy sme o nich však nič nepočuli.

Slovensko naberá fazónu

Kto sleduje prípravné zápasy našich hokejistov, musí uznať že forma nášho tímu má stúpajúcu tendenciu. Kým proti Švédom sme boli takmer bezzubí, v posledných dueloch sme predviedli niekoľko pekných akcií a po doplnení o zámorské posily, môže byť náš tím ešte silnejší.

Tréneri stále nevedia, či budú môcť rátať s Andrejom Sekerom, ktorý nenastúpil ani v predchádzajúcom dvojzápase proti Lotyšom. Takmer s určitosťou sa však do hry zapojí Tomáš Jurčo z Chicaga a Christián Jaroš z Ottawy. Do prípravy sa hlásia aj finalisti play-off českej extraligy na čele s brankárom Čiliakom, ich štart v tomto dueli je však otázny.

Kórea je veľkou neznámou

Naposledy sme tento tím zaregistrovali na olympiáde v tamojšom Pjongčangu. Odvtedy však neodohrali žiadny oficiálny prípravný zápas. Kto však už na olympiáde čakal fackovacieho panáka, bol na veľkom omyle. Kórejčania sa prezentovali výbornými výkonmi proti všetkým favoritom.

Pri detailnejšom pohľade na súpisku je zrejmé, že za národný tím nehrajú len hráči, ktorý sa narodili v Kórei. Majú mnoho naturalizovaných Kanaďanov, ktorí sú jednoznačnými ťahúňmi mužstva na čele s veteránom z krajiny javorových listov a ochrancom svätyne Mattom Daltonom.

Favorit je viac než jasný

Aj keď Kórea nie takým slabým tímom, ako sa môže zdať, dnes to bude v porovnaní s olympiádou o úplne inom nasadení. Doma sa našim darí a mali by to potvrdiť aj dnes. Očakávam, že naši  hokejisti jednoznačne zvíťazia. Kvôli kurzovému zvýhodneniu však tipujem na počet gólov v zápase.

Môj tip: Padne viac ako 6.5 gólu, aktuálny kurz vo Fortune: 2.14 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.