Analýza zápasu: Spartak Trnava – Slavia Praha

Publikované 06.07.2019, autor: Samuel Ďuriš

Po ročnej prestávke sa do kalendára futbalových súťaží vracia Československý Superpohár. Súboj víťazov pohárových súťaží oboch krajín sa odohrá na štadióne trnavského Spartaka, kde sa domáci postavia českému šampiónovi Slavii Praha.

Reštartovaná Trnava

Čierno-červený tím, ponorený v útrapách pri odchádzajúcom majiteľovi zakončil súťažný ročník na siedmom mieste. Na jar hral len v skupine o udržanie, a skončil o bod pred Senicou. Náplasťou na poriadne komplikovanú sezónu bolo víťazstvo v pohárovej súťaži, kde zverenci teraz už ex-trénera Michala Sčasného, zdolali na penalty Žilinu. Celým klubom prebehol poriadny prievan a zmeny sa dotkli nie len hráčskej kabíny, trénerského postu ale aj funkcionárskych pozícii. Do prípravy na sezónu 2019/2020 budujú Trnavčania nové mužstvo, ktoré čakajú aj boje o Európsku ligu. Z doterajších šiestich prípravných stretnutí zvíťazili „bílí andeli“ štyrikrát, no až na Sigmu Olomouc zdolali vždy súperov slabšieho ranku. Zakončovateľské kvality preukázal najmä štvorgólový stredopoliar Tavares, ktorý v Trnave predĺžil zmluvu o jeden rok.

Slavia sa prebúdza

Aj pražský klub pred letom hýbe so svojim kádrom. Českého majstra a víťaza pohára opustil slovenský krídelník Miroslav Stoch, no klub nedávno ohlásil veľký prestup. Po ročnej anabáze v saudskoarabskom Al Ahlí sa do českej ligy vracia Nicola Stanciu. Fanúšikovia do tohto kreatívneho rumunského futbalistu pomaly začínajú vkladať prvé očakávania. Nicola pritom má na to byť rozdielový hráč. Aktuálne v Rakúsku sa pripravujúci zverenci Jindřicha Trpišovského by sa prípadným víťazstvom konečne dostali na vlnu dobrých výsledkov. Tie ich zdobili najmä v minulej sezóne. Na úvodnú prehru prípravy s Českými Budejovicami totiž nadviazali ďalšou porážkou v atraktívnom stretnutí proti Slovanu Bratislava. Až v treťom zápase proti Austrii Viedeň okúsili „sešívaní“ ako chutí víťazstvo a svojho súpera pokorili výsledkom 3:2.

Len nablýskaný „priatelák“?

Zápas Československého superpohára má oživiť tradície a rivalitu medzi klubmi oboch krajín, ktorá vytvárala výbornú atmosféru a bola zdrojom atraktívneho futbalu. V pozícii favorita sú pochopiteľne Slávisti, ktorí na slovenské pomery až s hviezdnym kádrom, budú na ihrisku dominovať. Ich trénerovi môže menšie vrásky na čele spôsobovať zdravotný stav Milana Škodu, ktorý pre virózu zrejme nenastúpi. K dispozícii nie je ani obranca Ngadeu, ktorý reprezentuje na Africkom pohári národov a štart čerstvej posily z Rumunska

Trnavčania do súboja vyrazia v plnej sile, no či už si všetky nové elementy ich mužstva stihli tak povediac aj „sadnúť“, je otázne. Dôležitý bude aj prístup oboch tímov k samotnému stretnutiu. Pretože vo vzduchu visí aj názor, ktorý hovorí len o nablýskanom priateľskom stretnutí. Osobne som za to, že to Slávisti aj na trnavskej pôde a v mierne oslabenom zložení zvládnu. Tomu verí aj viac ako 14 tisíc tipérov stávkovej kancelárie Tipsport. Gólov však podľa mňa uvidíme len toľko ako vo vzájomných súbojoch v roku 2013 a 2010 a to iba tri.

Môj tip: Počet gólov: menej ako 2.5, aktuálne kurzy:

Autor článku: Samuel Ďuriš

Už niekoľko rokov sa venujem športu a tipovaniu. Aktuálne študujem žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.