Analýza zápasu: USA – Nemecko

Publikované 07.05.2018, autor: Roman

Hokejové majstrovstvá sveta sú v plnom prúde. Po úvodnej víkendovej dávke šiestich duelov za deň sa priebeh šampionátu trochu upokojí. Vhod to určite padne aj ľadovým plochám na dánskych štadiónoch, ktoré sa rapídne zhoršovali každým odohratým zápasom.

Američania vstúpili do šampionátu výborne

V prvých dvoch dueloch dokázali americkí hokejisti zvíťaziť. V úvodnom severoamerickom derby proti Kanade ponúkli okulahodiaci hokej, ktorý bol jedným z vrcholov skupinovej fázy týchto majstrovstiev. Zápas dotiahli až do nájazdov, v ktorých rozhodol o víťazstve Cam Atkinson. V druhom stretnutí pohodlne porazili domáci tím, keď v polovici stretnutia viedli už 0:3 a Keith Kinkaid zaznamenal svoje premiérové čisté konto.

USA priniesli do Dánska mimoriadne silný tím. Tento rok sa vyhli veľkému množstvu univerzitných hráčov, ktorí dostali šancu už na olympiáde a vyberali takmer výlučne z prestížnej profiligy. Najväčšími zbraňami sú jednoznačne Patrick Kane, Johnny Gaudreau, Dylan Larkin či štyridsaťgólový strelec newyorských „ostrovanov“ Anders Lee.

Nemci s dvoma nešťastnými prehrami

Po úžasných februárových olympijských hrách v podaní nemeckého národného tímu sa čakalo, že mužstvo s obrovským sebavedomím z ťažkých zápasov môže zamiešať kartami aj na svetovom šampionáte. Zatiaľ sa to však nepotvrdilo a v oboch zápasoch proti Nórom i Dánom ťahali Nemci za kratší koniec, keď prehrali po nájazdoch.

Marco Sturm má k dispozícií skúsený tím na čele s elitným centrom Leonom Draisatlom z Edmontonu. Z olympijskej nominácie im chýbajú dôležití hráči ako Christian Erhoff, Brooks Macek, Patrik Reimer či Marcel Goc. Posilnilo ich však viacero hráčov zo zámoria. Korbinian Holzer z Anaheimu, Dennis Seidenberg z New Yorku Islanders či niekoľko mladíkov z nižších zámorských súťaží.

Favorit je jasný

Víťazstvo USA je takmer nespochybniteľné. Očakávam však, že Nemci budú minimálne v prvej tretine vyrovnaným súperom. Američania sú najnebezpečnejší v druhej časti hry, keď získavajú korčuliarsku výhodu kvôli vzdialenejšej striedačke. Tipujem teda na nerozhodný výsledok v prvom dejstve.

Môj tip: 1. tretina – remíza, aktuálny kurz vo Fortune: 3.10 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.