Analýza zápasu: USA – Slovensko

Publikované 26.12.2018, autor: Roman

Dnes odštartujú Majstrovstvá sveta do 20 rokov, ktoré sa tento rok uskutočnia opäť v Kanade, konkrétne v mestách Vancouver a Victoria. Práve vo Victorii odohrá svoje zápasy aj slovenská reprezentácia. Tým prvým bude súboj proti favoritovi z USA.

USA sú každoročne veľmi silným mužstvom

Za posledné tri roky sa americkí hokejisti trikrát dostali na stupne víťazov. Dvakrát dosiahli na bronz a v roku 2017 dokonca získali ten najcennejší kov. Výchova nádejných hokejistov je v tejto krajine na špičkovej úrovni a každoročne je americký výber do 20 rokov prehliadkou budúcich hokejistov NHL vrátane niekoľkých potenciálnych hviezd.

Takmer všetci hráči amerického výberu už bola draftovaní, prípadne ich draft čaká v budúcom roku. Väčšina týchto hokejistov pôsobí v univerzitných ligách. Zraky sa budú upierať najmä na Jacka Hughesa, ktorý by mohol byť jednotkou nadchádzajúceho draftu. Ťahúňom by však mal byť aj jeho brat Quinn či  Oliver Wahlstrom alebo Joel Farabee., ktorí patria k top prospektom jednotlivých tímov NHL.

Slovensko má silnú generáciu

Mužstvo okolo Martina Feherváryho a Adam Lišku odohralo pred dvoma rokmi na šampionáte do 18 rokov výborný turnaj, v ktorom konkurovali svetovej špičke a iba o vlások im unikol postup do semifinále. Rovnaká partia sa teraz zúčastní juniorského šampionátu, ktorý môže mať výrazný dopad na kariéry niekoľkých hráčov.

Slovenské mužstvo disponuje pomerne veľkou ofenzívnou kreativitou. Hráči ako Líška, Ružička, Pospíšil či Feherváry patria k hokejistom, ktorí by v budúcnosti mohli hrať v zámorskej profilige. Slovenský tím potrebuje k prenikavejšiemu úspechu už tradične výborných brankárov, kolektívneho ducha a výkony na hranici svojich možností.

Favorit je jasný

Kvalita a herný systém sú jednoznačne na strane USA. Naša reprezentácia však dokázala  na minuloročnom šampionáte Američanov poraziť. Dokázali tak, že mládežnícky hokej je pomerne nevyspytateľný a o výsledkoch často rozhodujú maličkosti či chvíľková strata pozornosti. Tipujem na počet gólov nášho tímu. Verím, že naša ofenzívna sila sa ukáže aj na ľade a dokážeme proti silnému súperovi aspoň dvakrát skórovať.

Môj tip: Slovensko dá viac ako 1.5 gólu, aktuálny kurz vo Fortune: 1.88 FORTUNA»

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.