Analýza zápasu : Vesnina – Hlaváčková (preview)

Publikované 25.06.2013, autor: Stávkar Michal

Ruska Jelena Vesnina odštartuje Wimbledon dnes zápasom prvého kola proti Češke Andree Hlaváčkovej. Vesnina prežíva najlepšie obdobie svojej tenisovej kariéry. Na French Open po boku krajanky Makarovej vyhrala titul v debli a výborne začala aj trávnatú sezónu. V Eastbourne získala titul a posunom na 22. priečku vyrovnala svoje kariérne maximum z roku 2009. Odohrala skutočne výborný turnaj – zdolala tu napr. Ivanovic, či Li Na. Impozantným spôsobom zvládla semifinálový a finálový duel, v ktorých s Wickmayer a Hampton stratila dohromady len 5 hier !

Češka Andrea Hlaváčková rozhodne nemôže byť s aktuálnou sezónou a svojimi výsledkami v nej spokojná. Nedarí sa jej v debli po boku krajanky Hradeckej a nejde jej to ani v singli, kde má bilanciu 9-16. Je na pokraji vypadnutia z TOP 100 – v súčasnosti je na 95. priečke. V rámci prípravy na Wimbledon odohrala dva turnaje na tráve, no bez výraznejšieho úspechu. V Birminghame ju v druhom kole zdolala Jovanovski a v Hertogenboschi v prvom kole vypadla s Davis po setoch 3-6 4-6.

Väčšia kvalita je na strane ruskej hráčky, ktorá je aktuálne v životnej forme. Darí sa jej výborne, hrá vo veľkej pohode a titul z Eastbourne jej pred Wimbledonom dodá extra dávku sebavedomia. S Hlaváčkovou si zahrá vo vzájomnom dueli po  prvýkrát a očakávam jej bezproblémový postup do ďalšieho kola. Česká hráčka totiž nemá momentálne ani zďaleka formu na to, aby rozbehnutú Vesninu dokázala zastaviť. Odporúčam tip na výhru Vesniny z hendikepu – 4,5 hier. Kurz na túto stávku sa pohybuje na úrovni 1,75.

Autor článku: Stávkar Michal