Analýza zápasu: Washington Capitals – New Jersey Devils

Publikované 30.11.2018, autor: Roman

Dnes nazrieme do Metropolitnej divízie a na súboj tímov z opačných pólov tabuľky. Kým Washingtonu sa v poslednom období darí nadpriemerne a potvrdzuje pozíciu obhajcu Stanley Cupu, New Jersey ťahá ďalšiu šnúru prehier a na zopakovanie minulej sezóny to zatiaľ v ich prípade nevyzerá.

Úspešná šnúra úradujúceho šampióna.

Z posledných šiestich duelov získalo mužstvo okolo Alexandra Ovečkina plný počet dvanástich bodov. Poradili si pritom s rôznymi mužstvami, medzi inými aj s dvojicou newyorských klubov. Teraz ich čaká ten tretí. Spomenúť treba, že väčšinu týchto duelov odohral Washington na ľade súperov a výrazne tak zlepšil svoju bilanciu na štadiónoch súperov.

Aj napriek tomu, že tímu momentálne chýbajú dvaja kľúčoví útočníci T.J Oshie a Jevgenij Kuznecov, dokáže nájsť cestu ako strieľať góly. Môže za to aj obnovená spolupráca medzi Ovečkinom a Backstromom ako aj životná forma Toma Wilsona, ktorý sa z hráča produkujúceho najmä hity a suspendácie za nebezpečné zákroky stáva produktívnym krídelníkom.

New Jersey znovu v kríze

Aj keď sa v polovici novembra zdalo, že zverenci trénera Johna Hynesa sa pomaly dostávajú z najhoršieho von, opak sa stal pravdou. Z posledných šiestich duelov získali päť bodov, ale vyhrali pritom len jediný. Na tíme vidno veľkú bojovnosť, o čom svedčí aj množstvo predĺžení, v nich však nedokáže strhnúť víťazstvo na svoju stranu.

Mladé mužstvo  v momentálnej forme nedokáže nadviazať na výkony z predchádzajúcej sezóny. Menej skúseným útočníkom viazne efektivita a ani skúsení útočníci ako Hall či Palmieri nedokážu napriek vysokej produktivite rozhodovať vyrovnané zápasy a zbierať pre mužstvo dôležité body.

Favorit je jasný

Stávkové kancelárie určili jasného favorita tohto zápasu. Pri pohľade na súčasnú formu oboch tímov i kvalitu kádra sa nedá nesúhlasiť. Osobne očakávam víťazstvo domácich, ale tipujem na strelca gólu v podobe Toma Wilsona, ktorý sa nachádza vo svojej životnej forme.

Môj tip: T.Wilson dá gól, aktuálny kurz vo Fortune: 3.10 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.