Analýza zápasu: Washington Capitals – Pittsburgh Penguins

Publikované 29.04.2018, autor: Roman

Súboj odvekých rivalov a možno najlepších hokejistov svojej generácie. Sidney Crosby proti Alexandrovi Ovečkinovi. Podarí sa konečne Washingtonu postúpiť do finále Východnej konferencie a oplatiť svojmu súperovi kruté vyradenia z posledných dvoch sezón?

Washington nie je v play-off presvedčivý

Kým v minulých rokoch bol tím z hlavného mesta v základnej časti najlepším celkom NHL, v play-off sa nedokázal vyrovnať s tlakom a vypadol dvakrát v druhom kole a dvakrát s dnešným súperom. V tomto ročníku v základnej časti síce výrazne nedominovali, ale v play-off im rovnako chýba presvedčivosť. Dokázali to aj v sérií proti Columbusu, v ktorej boli favoritom, ale s mladým tímom sa najmä v úvode trápili.

Šance Capitals sú v sérii proti obhajcovi v tejto sezóne pravdepodobne menšie, ako tomu bolo v minulých rokoch. Najmä vlani mal Washington k dispozícii papierovo jeden z najsilnejších tímov v play-off, nedokázal to však potvrdiť na ľade. Najproduktívnejším hráčom tímu nie je nikto iný ako ruský cár Ovečkin. Výborne mu sekunduje jeho dvorný nahrávač Kuznecov a vo výbornej forme hrajúci John Carlson.

Obhajca potvrdzuje svoju silu

Spôsob akým Pittsburgh vletel do série s Philadelphiou ohromil všetkých. Fantastické boli aj jednoznačné víťazstvá na ľade súpera v treťom a štvrtom stretnutí. Aj keď sa súper pozviechal, „tučniaci“ mu nedali žiadnu šancu a postúpili do ďalšieho kola.

Najproduktívnejším hráčom Pittsburghu nie je prekvapivo Sidney Crosby, ale jeho spoluhráč z útoku Jake Guentzel, ktorý momentálne disponuje životnou formou. V siedmich zápasoch zaznamenal 16 bodov a predviedol sa aj v prvom dueli série, keď bol pri všetkých troch góloch svojho tímu. Vrchovatou mierou tak prispel k víťazstvu svojho tímu 2:3.

Washington by druhý duel pustiť nemal

Po prvej prehre potrebuje Washington získať sebavedomie, že tohto súpera môžu poraziť. Po minuloročných vyradeniach to môže byť aj otázka psychiky pre hráčov, ktorí tieto vypäté a ostrosledované série pamätajú. Očakávam, že domáci ukážu svoju ofenzívnu silu a dokážu dať viac gólov.

Môj tip: Výhra domácich, aktuálny kurz vo Fortune: 2.37 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.