Biatlonová šestka v Tipsporte: Vyskladajte svoje poradie a vyhrajte aj tisíce eur

Publikované 18.12.2018, autor: Mgr. Miroslav Kováčik

Svetový pohár v biatlone tesne pred Vianocami pokračuje tretím podujatím sezóny v českom Novom Meste na Morave. Aréna Vysočina podobne ako v roku 2016 očakáva tisíce nadšených priaznivcov, ale na svoje si prídu aj tipujúci, pre ktorých si stávková spoločnosť Tipsport pripravila známu súťaž  „Biatlonová šestka“.

Dve kategórie odmeňovaní

Biatlonová šestka je súťaž, ktorú skúsení tipujúci určite už zaregistrovali. Počas štyroch dní sa v susednom Česku uskutoční poltucet pretekov, rovnomerne rozdelených medzi mužov a ženy. Na programe sú rýchlostné preteky s následnou „stíhačkou“ a vôbec prvýkrát v sezóne si najlepších tridsať biatlonistov zmeria sily v pretekoch s hromadným štartom. Celý princíp súťaže spočíva v tom, že pri každom závode sa tipuje presné poradie TOP 6. Odmeňovanie prebieha v dvoch kategóriách.

  • Až 200 000 netov, teda 2-tisíc eur na tipovanie si z Tipsportu odnesie hráč, ktorý uhádne najviac pretekárov v najlepšej šestke daných pretekov, bez ohľadu na presné poradie. V prípade, že by napríklad dvaja hráči trafili všetkých šesť športovcov, výhra by sa spravodlivo rozdelila medzi nich.
  • Rovnakú hodnotu netov získa aj tipujúci, ktorý správne určí presné poradie TOP 6. Je to veľmi náročné a ak sa to nikomu nepodarí, výhra sa automaticky prenáša do ďalšieho kola. Počas záverečných pretekov v Novom meste na Morave sa tak môže hrať až o 1 400 000 netov, čo predstavuje 14-tisíc eur na stávkovanie.

Tipy môžete meniť do uzávierky pretekov

V druhom type súťaže sa teoreticky môže stať, že sa v TOP 6 umiestni pretekár, ktorého nebolo možné tipovať. Nie je však pravdepodobné, že by vyložený outsider prekvapil biatlonovú špičku. Ako píše stávková kancelária na svojej webovej stránke www.tipsport.sk, najlepší výsledok v rámci vyhodnotenia súťaže sa následne presunie na „päť z piatich v presnom poradí“.

Pre tipujúcich je dôležitá uzávierka konkrétnych pretekov, po ktorej už nemôžu upravovať svoje tipy. Všetkých šesť pretekov môžu natipovať aj dopredu, no rozhodne to neodporúčame. Stíhacie preteky totiž nadväzujú na šprint, a tak je lepšie počkať si na tieto výsledky. V doterajšom priebehu sezóny sa zakaždým stalo, že aspoň traja pretekári z TOP 6 šprintu sa umiestnili v najlepšej šestke aj v nasledujúcej „stíhačke“.

Pozrite si uzávierku všetkých pretekov:

  • štvrtok 20.12. šprint mužov (17:30)
  • piatok 21.12. šprint žien (17:30)
  • sobota 22.12. stíhacie preteky mužov (15:00)
  • sobota 22.12. stíhacie preteky žien (17:00)
  • nedeľa 23.12. preteky s hromadným štartom mužov (11:45)
  • nedeľa 23.12. preteky s hromadným štartom žien (14:30)

Dočkáme sa ďalších slovenských úspechov?

Lídrom Svetového pohára mužov je po piatich pretekoch Nór Johannes Thingnes Boe. Ten vyhral tri  preteky, vrátane oboch šprintov a pred druhým Martinom Fourcadom má v celkovom hodnotení náskok 57 bodov. Zatiaľ nikto iný na najvyšší stupienok nevystúpil. Pred dvoma rokmi v Novom Meste všetky tri disciplíny ovládol spomínaný Francúz a určite by rád na tieto úspechy nadviazal.

Slovenských priaznivcov budú zaujímať najmä preteky žien. Skvelú formu má Paulína Fialková, ktorá skončila zatiaľ najhoršie na siedmom mieste. Anastasia Kuzminová sa trošku trápi so streľbou, no jej výkony z Hochfilzenu naznačujú, že stále patrí k favoritkám. Takisto musíme rátať aj s Dorotheou Wiererovou. Talianka je líderkou poradia, a tak minimálne v piatok ponesie žlté číslo.

Súťaž nájdete na webovej stránke www.tipsport.sk. Hneď po prihlásení sa v sekcii SÚŤAŽE, odkiaľ sa prekliknete na špeciálnu súťažnú stránku, kde uzavriete svoje stávky. Prajeme veľa šťastia a vysoké výhry!

Autor článku: Mgr. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie a aktívne sledujem športové dianie. Vyštudoval som žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.