Čo sa podarí vyhrať Petrovi Saganovi v roku 2019?

Publikované 23.01.2019, autor: Mgr. Miroslav Kováčik

Peter Sagan je v súčasnosti najväčšou hviezdou svetovej cyklistiky. Hoci v minulej sezóne prišiel o dúhový dres majstra sveta, v roku 2019 ho čakajú ďalšie výzvy na najprestížnejších podujatiach sveta. Ako sa mu bude dariť na jarných klasikách a získa znovu zelený dres na Tour de France? Ani tieto stávkové príležitosti nechýbajú v bohatej kurzovej ponuke Fortuny!

Na Paríž-Roubaix v pozícii obhajcu prvenstva

Peter Sagan odštartoval sezónu na austrálskych pretekoch Tour Down Under, kde obsadil 55. miesto. O celkové umiestnenie mu však rozhodne nešlo a skôr bral toto podujatie ako dobrú prípravu pred jarnou časťou sezóny. Napriek tomu si pripísal na konto tri pódiové umiestnenia, zaznamenal 110. víťazstvo kariéry a v bodovacej súťaži obsadil tretiu priečku. Cyklistickú jar začne na marcových etapových pretekoch Tirreno -Adriatico a následne sa sústredí na tzv. monumentálne klasiky.

Z pätice pretekov Miláno – San Remo, Okolo Flámska, Paríž-Roubaix, Liége-Bastogne-Liége a Okolo Lombardie bude slovenský cyklista obhajovať víťazstvo na podujatí zvanom aj „Peklo severu“. Vlani nečakane zaútočil, následne so Silvanom Dillierom vytvoril silnú dvojicu a napokon na staručkom velodróme v Roubaix švajčiarskeho súpera zdolal. Víťazstvo sa mu však vyhýba na klasike Miláno – San Remo a uvidíme ako sa popasuje s ohlasovaným debutom na pretekoch Liége-Bastogne-Liége. Stávková kancelária Fortuna vypísala kurz 8,00 na to, že Peter Sagan ovládne aspoň dva monumenty.

Sagan ardénsku klasiku ešte nevyhral

Ďalšia ponuka na webe www.ifortuna.sk sa vzťahuje na tzv. ardénske klasiky, teda na Amstel Gold Race, Valónsky šíp a už spomínané Liége-Bastogne-Liége. Ak si myslíte, že Peter Sagan vyhrá aspoň jedny z týchto pretekov, poteší vás kurz na úrovni 3,50. Treba však rátať s tým, že v aktuálnom programe žilinského rodáka druhé menované preteky nefigurujú. Valónsky šíp je doménou úradujúceho majstra sveta Alejandra Valverdeho, ktorý ho ovládol už päťkrát. Jeho predchodca v dúhovom drese môže za svoj najlepší výsledok z ardénskych klasík označiť štvrté miesto na vlaňajších pretekoch Amstel Gold Race.

Špeciálna ponuka je vypísaná aj na víťazstva slovenského cyklistického fenoména na pretekoch E3 Harelbeke a Gent – Wevelgem. Lepšie výsledky jednoznačne dosiahol na podujatí Gent – Wevelgem. Štartoval tu nepretržite od roku 2011, trikrát vyhral a iba v jednom prípade chýbal na pódiu. Pokiaľ sa nič nepredvídané nestane, Peter Sagan nebude chýbať na Tour de France a opäť zabojuje o zelený dres. Dovtedy ho však čaká množstvo kilometrov a stať sa môže čokoľvek. Kurz na to, že trojnásobný najlepší športovec Slovenska neobháji triumf v tejto súťaži je 4,00. Stavte si na webe www.ifortuna.sk a získajte teraz aj bezrizikovú stávku do výšky 30 eur!

Foto: pixabay.com

Autor článku: Mgr. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie a aktívne sledujem športové dianie. Vyštudoval som žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.