Čo znamená pojem Flat betting a jeho rozbor

Publikované 27.08.2015, autor: Bc. Miroslav Kováčik

Dnes vám predstavíme jeden z taktických variantov, ktorý môžete využívať pri tipovaní športových zápasov. Predídete tak tomu, že by ste pri príliš častom stávkovaní prehrali veľkú sumu peňazí. Váš bank si totiž určíte ešte pred tým ako vstúpite do hry. Pozrite si ako flat betting funguje.

Tipujete pravidelne za konštantnú sumu

Pojem flat betting je pre tipujúcich, najmä pre tých menej skúsených, pomerne neznámy. V preklade by sme ho mohli preložiť ako všedné, respektíve „paušálne stávkovanie“. Jeho princíp je veľmi jednoduchý. Ide vlastne o typ taktiky, pri ktorej stávkujete za stálu čiastku peňazí v istom časovom úseku. Pred začiatkom hry si určíte sumu, ktorú ste ochotný do hry vložiť. Napríklad, poviete si, že z vašej peňaženky obetujete na tipovanie 50 eur a následne si sami určíte do koľkých rovnomerných tiketov rozdelíte váš bank. Je to len na vás. Zväčša to bývajú 3-5 percentá banku, čo by v našom prípade znamenalo rozdelenie na 20 tiketov po 2,50€. Následne tipujete už len za túto konštantnú sumu. Sami ste si určíte pravidlá hry, tak ich dodržujte! Takisto je dobré vytvoriť si hráčsky účet, kde budete mať úplný prehľad o vašich stávkach. Za založenie účtu neplatíte a tiež sa vyhnete manipulačnému poplatku. V našom príklade tak pri stávkovaní s Fortunou ušetríte 3€ a v stávkovej kancelári Tipsport, kde je manipulačný poplatok až 10%, dokonca až 5€. Navyše tipujte kdekoľvek a kedykoľvek.

Flatt betting je ako stvorený pre začiatočníkov

Flat betting je skôr určení pre hráčov, ktorých môžeme vo svete tipovania považovať za nováčikov. Majú tak vopred stanovené limity a vyhnú sa tomu, že by pri tipovaní prišli o veľa peňazí. Skúsení tipéri využívajú flat betting menej. Predsa len tí najväčší hráči tipujú za obrovské peniaze a zväčša si vytipujú len jeden zápas. Výška ich vkladu ale býva pohyblivá, a práve týmto základným rozdielom sa ich taktika tipovania líši od flat bettingu. Tradične vám dávame do pozornosti rady ako: neustále sa vzdelávajte, sledujte kvalitne spracované analýzy alebo netipujte kurzy, ale zápasy. Samozrejme, k tomu aby ste vyhrali potrebujete aj šťastie. Určite by ste mali tipovať tak, aby vaša možná výhra pokrývala aspoň polovicu vami určeného banku. V našom príklade by vám tak stačilo podávať tikety s kurzom 10, a ak by ste aspoň na 2 z 20 tiketov boli úspešný – zaručene neprehráte ani cent. Čo poviete? Vyskúšate aj vy flat betting ?

Foto: ©nanaplus/fotky&foto

Autor článku: Bc. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie, aktívne sledujem športové dianie a študujem žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.