Finále NBA medzi Torontom a Golden State už netrpezlivo klope na dvere – kto bude víťaz a MVP

Publikované 30.05.2019, autor: Mgr. Miroslav Kováčik

Najväčšie kanadské mesto Toronto je síce povestné najmä hokejom, no v ostatných týždňoch športoví fanúšikovia prepadli aj basketbalovej vášni. Raptors totiž zabojujú o trofej Larryho O’Briena vôbec po prvýkrát, pričom ich súperom bude obhajca prvenstva Golden State Warriors.

Favoritom finálovej série sú Warriors

O niečo kľukatejšiu cestu do finále malo Toronto, ktoré odohralo až osemnásť duelov. Dramatická bola najmä jeho séria v konferenčnom semifinále proti Philadeplhii 76ers. Jej hrdinom bol Kawhi Leonard, ktorý v rozhodujúcom siedmom dueli premenil spolu so záverečným klaksónom náročnú strelu za dva body. Následne Toronto vyradilo najlepší tím základnej časti Milwaukee, hoci prvé dva zápasy na jeho palubovke prehralo. Warriors sa takisto nevyhli niekoľkým zaváhaniam, ale ani raz sa nedostali pod vážnejší tlak. Ich forma graduje, o čom svedčí zdolanie Portlandu vo finále Západnej konferencie 4:0 na zápasy. Stávkové kancelárie TipsportFortuna sa vzácne zhodli a na úspešnú obhajobu Golden State vypísali kurz 1,33.

„Využije“ Curry absenciu Duranta?

Golden State to nebude mať vo finále jednoduché, pretože sa musí zaobísť bez zraneného DeMarcusa Cousinsa a zdravotne nie je v poriadku ani Kevin Durant. V jeho prípade je otázne, kedy a či vôbec sa do série zapojí. Pri jeho absencii sa otvára priestor zažiariť Stephenovi Currymu. Ten bol v konferenčnom finále nezastaviteľný, dosiahol priemer 36,5 bodu na zápas. V týchto stretnutiach sa dostával k 24 strelám, no v prvom kole proti Los Angeles Clippers, za prítomnosti Duranta, tomu bolo skoro desať o menej. Aj preto sa 31-ročný basketbalista javí byť hlavným kandidátom na cenu MVP – kurz na www.tipsport.sk predstavuje hodnotu 1,63.

Leonard vie, aké je to byť MVP finále

Cena MVP sa zväčša udeľuje hráčovi z víťazného tímu, ktorým by určite chcelo byť aj Toronto. V základnej časti zaznamenalo o jednu výhru viac než Golden State, a tak sa v prípade siedmeho duelu bude môcť spoľahnúť na domáce prostredie. Zaujímavosťou je, že obe vzájomné stretnutia Raptors v tejto sezóne vyhrali – 131:128 po predĺžení a 113:93. Kawhi Leonard vie, aké je to byť MVP finálovej série. V ročníku 2013/2014 predviedol skvelé výkony v drese San Antonia. Pokiaľ by sa kanadskému tímu podarilo získať titul, je veľmi pravdepodobné aj individuálne ocenenie pre tohto 27-ročného rodáka z Kalifornie. V Tipsporte je kurz 3,50.

Tipnite si presný výsledok série

Stávkové kancelárie vypísali hneď na úvodný duel série množstvo odvodených stávok. Bohatšou ponukou sa ale môže pýšiť Tipsport, ktorý vypísal menej tradičné stávky na to, akým spôsobom padnú prvé body v zápase, ktorý tím sa ako prvý dopustí faulu, zoberie oddychový čas alebo tiež tipy triple-double jednotlivých hráčov. Zaujímavosťou je, že Toronto sa môže stať vôbec prvým kanadským tímom od roku 1993, ktorý ovládne jednu zo štyroch nasledovanejších profesionálnych súťaži v Severnej Amerike. Tipnúť si môžete aj na presný výsledok série, pričom stávkové kancelárie najviac favorizujú výhru Golden State 4:2 na zápasy. Bookmakeri Tipsportu vypísali na tento tip kurz 3,50. Na webe www.ifortuna.sk svieti kurz 3,60.

Foto: pixabay.com

Autor článku: Mgr. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie a aktívne sledujem športové dianie. Vyštudoval som žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.