KHL otvára svoje brány, sledujte priame prenosy Slovana na TV Tipsport

Publikované 31.08.2018, autor: Bc. Miroslav Kováčik

Po viac než štyroch mesiacoch štartuje nový ročník Kontinentálnej hokejovej ligy. Napriek drobným zmenám v obsadení tímov sa po siedmykrát predstaví v nadnárodnej súťaži aj HC Slovan Bratislava. Každý jeho zápas v KHL môžete sledovať aj cez www.tipsport.sk.

Zmeny, ktoré sa týkajú aj Slovana

Už jedenásty ročník Kontinentálnej hokejovej ligy bude v znamení niekoľkých zmien. Po novom sa za víťazstvo v riadnej hracej dobe budú udeľovať len dva body. Rovnaký formát platí aj v zámorskej NHL. Okrem toho KHL expanduje aj do krajín, ktoré svojich účastníkov v tejto súťaži nemajú. Táto zmena sa týka aj Slovana Bratislava, ktorý dve stretnutia odohrá v susednej Viedni. Postupne sa predstaví proti najväčším favoritom ligy, teda CSKA Moskva a SKA Petrohrad. Rovnako sa dva zápasy odohrajú aj v Zürichu, kde sa proti spomínaným veľkoklubom predstaví Dinamo Riga. Aby toho nebolo málo, Slovan mení aj svoju divíziu. V Tarasovovej divízii mu budú robiť spoločnosť Dinamo Minsk, CSKA Moskva, Viťaz Podoľsk, HK Soči a Lokomotiv Jaroslavľ.

Najväčším favoritom je CSKA Moskva

Všetky zápasy KHL budú môcť sledovať v priamych prenosoch majitelia hráčskych účtov na www.tipsport.sk. Samozrejme, bohatá je aj kurzová ponuka, ktorá sa vzťahuje na poprednú hokejovú súťaž v Európe. Tipovať možno celkového víťaza KHL, respektíve víťazov jednotlivých konferencii. Bookmakeri do role favorita pasujú CSKA Moskva, o čom svedčí kurz 2,80. Úvodný zápas už zajtra obstarajú AK Bars Kazaň a SKA Petrohrad, čo sú tímy, ktoré by mali byť hlavnými vyzývateľmi armádneho klubu z hlavného mesta. Bohužiaľ, trošku absentuje širšia ponuka na bratislavský Slovan. V jeho prípade sa o zisku Gagarinovho pohára nehovorí, a tak by bola zaujímavejšia stávka na postup do play off. Prvý zápas sezóny odohrá na ľade Magnitogorsku a až 98% členov najväčšej tipérskej komunity tipuje víťazstvo domáceho tímu.

Bude Josef Jandač odvolaný?

Zaujímavé sú aj stávky na konkrétnych hráčov. Môžete si vybrať z tipov na najlepšieho strelca základnej časti, najproduktívnejšieho hráča či na počet získaných bodov daného korčuliara. Favoritom týchto stávok je petrohradský Nikita Gusev, ktorý v ostatných dvoch sezónach prekonal 60-bodovú hranicu. Konkurentov však bude mať viac než dosť, stačí spomenúť mená ako Kirill Kaprizov, Nigel Dawes, Matt Ellison, Linus Omark či bývalú draftovú jednotku NHL Naila Yakupova. Dokonca si môžete staviť aj na odvolanie českého trénera Josefa Jandača, ktorý bude v novej sezóne viesť ambiciózny Magnitogorsk. Kurz na to, že v jeho službách nedokončí sezónu je 2,31.

Autor článku: Bc. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie, aktívne sledujem športové dianie a študujem žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.