Kto sa stane víťazom ankety Najväčší Slovák? Kurzy hovoria jasnou rečou!

Publikované 12.02.2019, autor: Mgr. Miroslav Kováčik

Divácka televízna anketa Najväčší Slovák vyvolala v ostatných týždňoch či mesiacoch množstvo kontroverznosti. Napriek tomu pokračuje a 1. mája 2019 sa verejnosť dozvie meno jej víťaza. V hre zostalo už len desať osobností, na ktorých sú na www.tipsport.sk vypísané zaujímavé kurzy.

Víťazstvá osobností politického života

Najväčší Slovák je licencovaný formát britskej televízie BBC. Vo Veľkej Británii sa prvý ročník tejto ankety uskutočnil v roku 2002 a víťazom sa stal významný štátnik z čias druhej svetovej vojny Winston Churchill. Následne sa formát rozšíril po celom svete a vo väčšine prípadov zvíťazili osobnosti z politického prostredia. V USA to bol 40. prezident Ronald Reagan, v Nemecku triumfoval Konrad Adenauer, v Španielsku dlhoročný kráľ Juan Carlos I. a napríklad v susednom Česku zvíťazil Karol IV. pred Tomášom Garrigueom Masarykom a Václavom Havlom.

Jasným favoritom je rodák z Košarísk

V úvodnej fáze ankety hlasovalo na Slovensku celkovo 24-tisíc divákov. Do finálovej desiatky sa dostali poprední štátnici ako Milan Rastislav Štefánik, Alexander Dubček, Andrej Hlinka, Gustáv Husák či kodifikátor spisovného slovenského jazyka Ľudovít Štúr. Podľa Tipsportu je favoritom na víťazstvo v ankete prvý menovaný. Rodák z Košarísk bol jedným zo spoluzakladateľov ČSR v roku 1918 a tiež zastával funkciu generála francúzskej armády. Od roku 2004 je generálom Ozbrojených síl Slovenskej republiky in memoriam. Osudným sa pre neho stal 4. mája 1919, keď za nejasných okolností zahynul pri leteckom nešťastí blízko Ivanky pri Dunaji.

Šancu na víťazstvo Milana Rastislava Štefánika ohodnotili odborníci na tipovanie kurzom 1,06. Okrem už spomínaných osobností sa dostali do finálovej desiatky aj dvojica Cyril a Metod, kňaz Anton Srholec, národný hrdina Juraj Jánošík či športovec Peter Sagan. Najväčšia hviezda súčasnej svetovej cyklistiky má na konte už 100. víťazstiev. Triumf v tejto špeciálnej ankete sa ale príliš neočakáva, o čom svedčí na www.tipsport.sk kurz 27:1. Pôvodnej mala byť v záverečnej nominácii aj speváčka Marika Gombitová. Tá však na vlastnú žiadosť z ankety odstúpila a nahradil ju Jozef Gabčík.

Ako to vidíte vy? Stavte si na svojho favorita! Zaregistrujte sa v Tipsporte a teraz získate aj 15 eur zadarmo na vaše prvé stávky. Stačí, keď overíte svoju totožnosť.

Foto: pixabay.com

Autor článku: Mgr. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie a aktívne sledujem športové dianie. Vyštudoval som žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.