Kurzy na prezidentské voľby sa zmenili – Mistrík odstúpil a favoritkou je Čaputová

Publikované 26.02.2019, autor: Bc. Miroslav Kováčik

Pred vyše mesiacom sme vám priniesli článok o najväčších favoritoch blížiacich sa prezidentských volieb. V tom čase sa najväčšie šance dávali Robertovi Mistríkovi, no dnes je všetko inak. Rodák z Banskej Bystrice sa rozhodol odstúpiť, čím sa zvýšili najmä šance Zuzany Čaputovej.

Mistríkovi patrilo v prieskumoch druhé miesto

Robert Mistrík dlhodobo figuroval v prezidentských prieskumoch na popredných priečkach. Podľa zozbieraných februárových dát mu patrilo v prieskumoch agentúr Focus aj AKO zhodne druhé miesto so stratou približne dvoch – troch percent na Maroša Šefčoviča. Počas utorňajšej tlačovej konferencie sa však vyjadril, že v kandidatúre nebude ďalej pokračovať a bude podporovať Zuzanu Čaputovú. Ide tak o spájanie síl demokratických kandidátov. Pôvodne uvažovala nad odstúpením v prospech Mistríka práve podpredsedníčka hnutia Progresívne Slovensko, ale na základe jej stúpajúcich preferencií sa rozhodla zotrvať. Na tlačovej konferencii poďakovala Robertovi Mistríkovi za dôveru a veľmi si váži, že povýšil spoločenský zámer nad ten vlastný.

Náš tip: Jedine na webe www.tipsport.sk môžete tipovať prezidentské voľby aj po ich skončení v LIVE stávkach!

Čaputová je novou favoritkou volieb

Na radikálnu zmenu v súboji o post prezidenta reagovali aj stávkové kancelárie. Samozrejme, tie okamžite stiahli Roberta Mistríka z kurzovej ponuky a výrazným spôsobom zvýšili šance Zuzany Čaputovej. Pred dvoma týždňami bol na webe www.tipsport.sk vypísaný kurz na jej víťazstvo 6,80, aktuálne je iba na úrovni 1,60. Rovnako tak aj vo Fortune. Na druhé miesto spadol Maroš Šefčovič s kurzom 2,65. Práve ich vzájomný súboj by sme mali vidieť v prvom kole volieb. To je na programe v sobotu 16. marca, no naďalej je veľmi nepravdepodobné, že sa v ňom rozhodne o nástupcovi Andreja Kisku. Svedčí o tom kurz 300:1. Je otázne ako sa odstúpenie Roberta Mistríka podpíše na volebnej účasti, keďže jeho voliči môžu stratiť motiváciu a vôbec nehlasovať. Podľa Tipsportu by mala byť okolo 46,5%.

Foto: pixabay.com

Autor článku: Bc. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie, aktívne sledujem športové dianie a študujem žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.