Na čo reagovať pri live tipovaní

Publikované 25.07.2015, autor: Mgr. Miroslav Kováčik

Tipovanie zápasov na kamenných pobočkách sa v dnešnej dobe pomaly vytráca. Mnohí tipujúci si zakladajú svoj vlastný hráčsky účet a prostredníctvom internetu si dokážu podať plnohodnotný tiket z pohodlia domova v priebehu pár sekúnd. Veľkou výhodou online tipovania sú okrem nulové manipulačného poplatku aj live stávky. Každodenne si stávkari môžu vybrať z viac ako stovky live zápasov a navýšiť si svoje konto o pekný balík peňazí. My vám ponúkame pár užitočných rád, ako by ste pri tipovaní live stávok mali postupovať.

Pozorne sledujte vývoj zápasu

Pri live tipovaní by ste sa určite mali sústrediť na jeden, maximálne dva zápasy. Nie je dobré keď máte rozklikaných veľa stretnutí aj z tohto dôvodu, že jednoducho nestihnete všetky zápasy dostatočne sledovať. Vďaka live streamom si môžete vychutnať zápas v priamom prenose, čo vám určite pomôže pri voľbe správneho tipu. Lepšie tak viete odhadnúť ďalší priebeh zápasu a keď vidíte, že gól doslova visí na vlásku, šancu jednoducho musíte využiť. Pri futbale alebo hokeji si tiež uvedomte vplyv vylúčenia na zápas. Červená karta dokáže poriadne ovplyvniť zápas o čom ste sa mohli presvedčiť aj v nedávnom zápase Európskej ligy medzi švajčiarskym Thunom a izraelským Hapoel Be’er Sheva. Hostia v zápase viedli 0:1, no po tom ako dostali v 20. minúte červenú kartu sa dostali do ťažkosti a nápor súpera nedokázali odvrátiť. Stávkari tak mohli skúsiť tip na výhru domácich, ktorý sa napokon aj vyplatil (2:1).

Špecifický je najmä tenis

O tom, že je veľmi dôležité dôkladné sledovanie zápasu hovoria aj stávky na tenis. Tu je totiž veľmi cenné vedieť odhadnúť fyzické i psychické sily hráča. Dobrým príkladom labilnej psychiky sú tenisti ako Fabio Fognini alebo Benoit Paire. Nemusíte byť žiadny psychológ aby ste zistili, kedy ich tenis absolútne nebaví a výmeny doslova vypúšťajú. Vtedy si za pomerne veľký kurz môžete tipnúť na stratu podania, setu i celého zápasu. V tenise reagujte aj na rôzne zranenia, ktoré môžu ovplyvniť zápas. Preto si radšej odpustite tip na hráča, ktorý sa nechal ošetrovať alebo jeho pohyb na dvorci nevyzerá práve najlepšie. Takisto vnímajte aj zmenu počasia. Najmä na grandslamoch sa pri zatiahnutí strechy menia v priebehu niekoľkých minút prírodné podmienky na halové, čo môže vyhovovať jednému z tenistov viac ako tomu druhému. Vplyv počasia možno badať aj pri športoch ako cyklistika alebo Formula 1.

Maličkosti, ktoré môžu byť dôležité

Samozrejme, každý šport má svoje špecifické. V basketbale by ste pozorne mali sledovať výkony najlepších hráčov tímu, ktoré sú zväčša kľúčové pre priebeh zápasu. Pri tipoch na víťaza štvrtiny sa nechajte inšpirovať aj aktuálnou zostavou na palubovke. Pokiaľ je zápas rozhodnutý a už sa prakticky len dohráva, skúste radšej zvoliť tip na vysoký počet bodov ako na výhru favorita. Najmä v NBA možno sledovať, že pri rozhodnutom stave sa v záverečných minútach už bráni omnoho menej ako za vyrovnaného stavu. Na prvý pohľad sú to skutočne len banality, no na stretnutie majú veľký vplyv. Na podobné detaily reagujte aj pri tipovaní hádzanej či volejbalu.

Foto: ©Brocreative/fotky&foto

Autor článku: Mgr. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie a aktívne sledujem športové dianie. Vyštudoval som žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.