Nepotvrdili ste osobné údaje? Stávkové kancelárie vám obmedzia hráčsky účet

Publikované 01.12.2017, autor: Mgr. Miroslav Kováčik

Potvrdzovanie osobných údajov už mnohí tipujúci absolvovali. Ak však patríte medzi tých, ktorí to stále odkladajú, tak je najvyšší čas zmeniť to. Pokiaľ ste tento úkon nevykonali, od dnešného dňa bude vaše tipovanie aj v obľúbenej Fortune obmedzené. Samozrejme toto opatrenie je platné pre všetky stávkové kancelárie, ktoré pôsobia na Slovensku. Teda platia aj pre Tipsport a ďalšie. Napríklad v Niké bolo potrebné overiť totožnosť už do 30.11. 2017.

Totožnosť overíte dvoma oskenovanými dokumentmi

Povinnosť žiadať od klientov osobné údaje vyplýva z novelizovaného zákona č. 171/2005 Z. z. o hazardných hrách a zákona č. 297/2008 Z. z. o ochrane pred legalizáciou príjmov z trestnej činnosti a o ochrane pred financovaním terorizmu.

Doplnenie údajov pozostáva z dvoch častí.

  • Tú prvú ste absolvovali už pri registrácii, kde ste vyplnili meno, priezvisko, adresu, číslo účtu a podobne.
  • Druhá časť predstavuje pridanie dvoch dokumentov – prvým je scan občianskeho preukazu a tým druhým môže byť kartička zdravotného poistenia, cestovný alebo vodičský preukaz. Celkovo pridáte tri scany, keďže je potrebné dodať prednú aj zadnú stranu občianskeho preukazu.

Uveďte aj zdroj financovania

Celý proces vám nezaberie viac ako päť minút. Požadované dokumenty si môžeme odfotiť mobilným telefónom, preniesť do počítača a následne jednoducho pridať. Bez doplnenia údajov nebudete môcť vo stávkovať online a vyberať peniaze zo svojho účtu.

Všetci klienti môžu tento proces zrealizovať aj na ľubovoľnej kamennej pobočke stávkovej spoločnosti. Okrem toho je potrebné uviesť aj zdroj financovania. Tipérom to možno príde ako zbytočnosť, no bez toho si nemôžu vybrať výhru. Treba uviesť potvrdenie bankou alebo výpis z účtu. Na oboch však musí byť viditeľný IBAN, meno majiteľa účtu a zároveň dokument nemôže byť starší než jeden rok.

Fortuna pripravila aj informačné video

Vo Fortune to máte ešte jednoduchšie, keďže táto stávková kancelária pripravila pre svojich klientov informačné video s presným postupom, ako pridať potrebné materiály do systému.

Ilustračné foto: pixabay.com, video: youtube.com

Autor článku: Mgr. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie a aktívne sledujem športové dianie. Vyštudoval som žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.