Obľúbená súťaž k majstrovstvám sveta v biatlone, hrá sa o vyše 7 miliónov netov

Publikované 05.03.2019, autor: Bc. Miroslav Kováčik

Po nedávnych majstrovstvách sveta v alpskom lyžovaní bude Švédsko hostiť ďalší športový sviatok. V známom stredisku Östersund sa totiž od 7. do 17. marca uskutoční svetový šampionát v biatlone. Na tento fakt reaguje aj stávková kancelária Tipsport, ktorá opäť spúšťa biatlonovú šestku.

Biatlonová šestka - súťaž v Tipsporte o 72 000 eur na tipovanie

Biatlonová šestka je súťaž, do ktorej sa môžu zapojiť len registrovaní klienti na www.tipsport.sk. Celkovo sa bude hrať o 7 200 000 Netov, čo je už poriadna porcia. Predstavuje to 72-tisíc eur na stávkovanie. Vo Švédsku sa uskutoční dvanásť disciplín, keďže oproti predošlým šampionátom je do itinerára pretekov pridaná aj zmiešaná štafeta dvojíc. Do boja o cenné kovy sa budú chcieť zapojiť aj slovenské reprezentantky Anastasia Kuzminová a Paulína Fialková. Obe figurujú v TOP 6 poradia Svetového pohára, dokopy osemkrát stáli v tejto sezóne na pódiu a v Östersunde budú patriť medzi ašpirantky na medaile.

Vyhrať môžete až v troch kategóriách

Čo sa týka samotnej súťaže, jej vyhodnocovanie bude prebiehať až v troch líniách. Jackpot 200-tisíc netov získa od Tipsportu hráč, ktorý v daných pretekoch uhádnete presné poradie na prvých šiestich pozíciách. Teda 2-tisíc eur. Ak sa to nikomu nepodarí, odmena sa nebude prenášať do ďalšieho kola. Pokiaľ by nastala situácia, že pretekár umiestnený v TOP 6 chýbal v zozname na tipovanie, najlepší výsledok v rámci vyhodnotenia súťaže sa posunie na päť z piatich. Rovnakú sumu, teda 200-tisíc netov, získa tipujúci, ktorý uhádne najviac pretekárov v najlepšej šestke. Zároveň v oboch prípadoch platí, že ak bude úspešných tipujúcich viacero, suma sa rovnomerne rozdelí medzi nich.

Poslednou kategóriou tejto súťaže je celkové poradie, ktoré bude vyhodnotené po záverečných pretekoch šampionátu, teda po mužskom závode s hromadným štartom. Za každý správny tip v TOP 6, bez ohľadu na presné poradie, získavate jeden bod. Ak ich budete mať po odjazdení tuctu pretekov najviac, takisto získate odmenu 200-tisíc netov. Odmenených bude až tisícka tipérov, ako tomu býva pri väčšine podobných súťaží. Svoje tipy môžete odoslať dopredu, no najmä pred stíhacími pretekmi odporúčame počkať si na výsledky šprintu. Samozrejme, tipy môžete meniť do uzávierky pretekov. Súťaž nájdete na webe www.tipsport.sk v sekcii Súťaže.

Autor článku: Bc. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie, aktívne sledujem športové dianie a študujem žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.