Od čoho závisí výsledok zápasu

Publikované 21.06.2014, autor: Redakcia

Každý zápas je unikátny a odohráva sa za špecifických podmienok. Aj preto je len veľmi málo skutočne úspešných tipérov, ktorí dokážu stávkovaním zarábať pekné peniaze. Je teda zjavné, že pred samotnou stávkou je potrebné zistiť veľké množstvo informácii a urobiť si dostatočný prehľad. Každý, hoci zdanlivo nepodstatný, detail môže byť kľúčový. Povedzme si teraz niekoľko okolností, od ktorých môže samotný výsledok zápasu závisieť.

Bejzbal

Zápas doma/vonku

Nikdy nepodceňujte silu domáceho prostredia. Klub, ktorý ženie dopredu plný kotol hlučných divákov je v jednoznačnej výhode. Mnoho krát sa stáva, že je niektorý tím úspešnejší doma, ale je možné vidieť aj opačné prípady. Sledujte teda formu doma aj vonku a zohľadnite to.

Fanúšikovia poľského klubu Wisla Krakow.

Fanúšikovia poľského klubu Wisla Krakow.

Štýl hry

Kluby, na ktoré tipujete by ste mali dobre poznať. K tomu patrí aj štýl hry. Stretávajú sa dva útočné tímy? Dva obranné tímy? Hrajú zo zabezpečenej obrany? Sústreďujú sa na protiútoky? To všetko je dôležité a rozhoduje zápasy. Z takýchto znalostí si môžete odvodiť aj to koľko gólov asi padne. Uvažujte aj nad tým, ako štýl hry jedného mužstva bude pasovať tomu druhému a naopak. Čiastočne môžete vychádzať aj z predchádzajúcich vzájomných zápasov.

Dôležitosť zápasu

Je veľký rozdiel či tipujete zápas na začiatku alebo na konci sezóny. Vždy si buďte istí, že viete, o čo dané tímy hrajú. Potrebuje niekto vyhrať alebo stačí remíza? Hrá niekto o titul, záchranu, účasť v pohárovej súťaži a podobne? Aké emócie a nálady sprevádzajú stretnutie? Ide o derby? Bude to nervózny zápas?

Priebeh zápasu

Samotný výsledok v konečnom dôsledku závisí od toho, ako sa daný zápas vyvíja a ako prebieha. To je dôležité najmä pre stávkarov, ktorí obľubujú live stávky v priebehu stretnutia. Predpoklady sú jedna vec a samotná hra je niečo iné. Rýchly gól v úvode stretnutia môže napríklad rozpútať prestrelku. Naopak, ak sa ani jeden tím dlho nemôže presadiť, konečný výsledok bude pravdepodobne tesný. V prípade, že stávkujete „naživo“, pokúste sa urobiť všetko pre to, aby ste dané stretnutie pozerali priamo a nie len tabuľkové livescore. Z tabuliek nikdy nezískate dostatočný prehľad a nadhľad.

Foto: pixmac.sk, Joel Dinda a Piotr Drabik – flickr

Autor článku: Redakcia

V redakcii pre vás deň čo deň pripravujeme zaujímavé informácie zo sveta športu a stávok. Baví nás, informovať vás!