Rozšírená kurzová ponuka na voľby prezidenta Slovenskej republiky

Publikované 06.02.2019, autor: Mgr. Miroslav Kováčik

Téme prezidentských volieb sme sa v našich novinkách venovali už niekoľkokrát. Avizovali sme, že stávkové kancelárie s blížiacim sa termínom volieb obohatia svoju ponuku o rôzne odvodené príležitosti, čo sa začiatkom februára aj udialo.

Pribudli stávky na prvé kolo, volebnú účasť a duely

Na webe www.ifortuna.sk nájdete ponuku na prezidentské voľby v sekcii Politika. K dispozícii sú kurzy na všetkých pätnástich kandidátov, z ktorých sa jeden stane novou hlavou štátu. Oproti predošlým mesiacom sa nič zásadne nezmenilo a favoritmi naďalej zostávajú Maroš Šefčovič a Róbert Mistrík. O niečo viac sa verí nezávislému kandidátovi s podporou strany SMER-SD, no v tejto chvíli je ešte ťažko odhladovať víťaza. Rozšírenie stávkarskej ponuky je v podobe kurzov na prvé kolo volieb, volebnú účasť a tradičných duelov medzi kandidátmi.  Zaujímavosťou je, že už teraz si môžete vybrať vo Fortune aj z vypísaných stávok na najbližšie prezidentské voľby v Českej republike a USA.

Bookmakeri odhadujú vyššiu volebnú účasť

V súvislosti s prezidentskými voľbami na Slovensku ponúka stávková kancelária Tipsport veľmi podobné kurzy ako jej konkurencia. Okrem toho pridala jeden tip, ktorý však nie je príliš reálny. Pokiaľ si myslíte, že o novom prezidentovi sa rozhodne už v prvom kole, využite kurz 55:1. V tom prípade by však musel jeden z kandidátov získať viac než 50% hlasov, čo sa nezdá byť reálne vzhľadom na vyrovnanosť minimálne dvoch kandidátov. Bookmakeri Tipsportu predpokladajú, že k hlasovacím urnám príde v prvom kole približne 45,7% oprávnených voličov. V porovnaní s rokom 2014 predstavuje tento odhad nárast o približne dve percentá.

Posledný prieskum skončil takmer remízou

Pred takmer piatimi rokmi boli voľby prezidenta pomerne jednoznačné, keďže v druhom kole získal Andrej Kiska takmer 60% hlasov. Podľa januárového prieskumu agentúry FOCUS pre Televíziu Markíza by tento rok mal byť súboj o prezidentský úrad oveľa dramatickejší. Na základe týždenného prieskumu by v prvom kole uspeli s rovnakým počtom 16,5% hlasov Maroš Šefčovič a Róbert Mistrík. V následnom súboji dostal dôveru podpredseda Európskej komisie pre energetickú úniu, no Mistríka zdolal len o 0,2%.  Treba však dodať, že v spomínanom prieskume sa bralo do úvahy iba 60,4% hlasov, keďže ostatní opýtaní sa vyjadrili, že nevedia koho majú voliť alebo vôbec nepôjdu voliť.

Vedeli ste, že na stránke www.tipsport.sk môžete tipovať prezidentské voľby aj po skončení? Užite si LIVE stávky!

Foto: pixabay.com

Autor článku: Mgr. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie a aktívne sledujem športové dianie. Vyštudoval som žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.