Stávková kancelária Fortuna

Fortuna

Naše hodnotenie: Odporúčame ☑

Náhľady

Kurzové stávky

LIVE stávkovanie

Diskusné fórum Komunita

diskusné fórum Komunita ifortuna

Prečo tipovať vo Fortune

» na www.ifortuna.sk máte na výber až tri úžasné vstupné bonusy, stačí si len vybrať – prvá stávka bez rizika prehry do 30 EUR, stávkový kredit 20 EUR k prvej stávke zadarmo či dokonca vkladový bonus do výšky 1000 EUR, kde je potrebné prestávkovať určitú čiastku
» komplexná kurzová ponuka
» až 14 tisíc priamych prenosov ročne zadarmo s možnosťou stávkovať LIVE
» 0% manipulačný poplatok na všetky online stávky
» vyhodnotenie tiketu cez SMS
» výborná aplikácia pre mobilné stávkovanie (pre Android a iOS – iPhone, iPad)
» maximálna výhra na jeden tiket je 150.000 EUR
» CASH OUT – možnosť predčasného vyplatenia výhry aj na LIVE stávky
» najrýchlejšie LIVE stávky na mobile
» zaujímavé akcie počas celého roka a špičkový klientský servis
» vernostný program Fortuna Klub Plus – za tipovanie získavate body, ktoré možno zameniť za voľné tikety, vyššie výhry, sms servis, alebo zájazd na zápas
» jeden hráčsky účet umožňuje tipovanie na internete a aj pobočke
» možnosť vyplatenia výhier na pobočkách, ktorých je na Slovensku cez 400
» prehľadná webová stránka

Vyberte si

Základné info | Kurzová ponuka | Možnosti tiketov
Vstupné bonusy do 1 000 € | LIVE stávky | LIVE prenosy
Vernostný program | Tipovanie cez mobil | Vklady a výbery

Základné informácie o Fortune

Stávková kancelária Fortuna patrí na slovenskom trhu medzi najobľúbenejšie. Pôvodom česká stávková kancelária sa na Slovensko dostala v roku 1991 ako sesterská spoločnosť Terno. Od roku 2005 nesie súčasné meno Fortuna a od roku 2007 disponuje aj webovou stránkou www.ifortuna.sk. Ponúka pestrú a zaujímavú kurzovú ponuku, možnosť vytvoriť si bezplatne svoj hráčsky účet i rôzne bonusy, ktoré u iných stávkových kancelárii nenájdete. Ak sa rozhodnete tipovať s Fortunou, čaká na vás množstvo výhod.

Kurzová ponuka Fortuny

Fortuna ponúka svojím zákazníkom široké spektrum stávkových príležitostí. Okrem tradičných odvetví športu ako futbal, hokej či tenis, nájdete v kurzovej ponuke na ifortuna.sk aj menej populárne športy: šípky, snooker, cyklistika alebo napríklad aj baseball. Pokrytie futbalových či hokejových líg je skutočne pestré, a tak si z kurzovej ponuky vyberie každý.

Pre tipujúcich sú veľmi populárne aj stávky tzv. handicapy. Tie umožňujú podať si na jasného favorita za pomerne vysoký kurz. Výška samotného kurzu závisí od výšky handicapu, o ktorý musí favorit zvíťaziť. Novinkou v kurzovej ponuke je stávka bez remízy. Tá znamená, že v prípade remízy sa vám tip anuluje. Takisto sa môžete tešiť na čiastočné stávky. Z kurzovej ponuky si môžete vybrať stávky na víťaza polčasu, tretiny, setu, respektíve štvrtiny. Nechýbajú ani stávkové príležitosti na počet gólov, gemov, bodov.

Pri tipovaní najmä hokeja mnohí tipujúci ocenia aj tipy na víťaza stretnutia. Vyhnú sa tak možnosti remízy a šancu na výhru majú aj v prípadnom predĺžení. Fortuna ponúka aj konkrétne stávky na strelca gólu.

Možnosti tiketov

Pri tipovaní určite narazíte na rôzne druhy tiketov. SOLO, AKO, MAXIKOMBI sú zrejme najčastejšie možnosti pri uzatváraní tiketov. Každá z nich má svoje špecifiká. Väčšina tipérov preferuje AKO tikety, no zaujímavým typom je aj MAXIKOMBI. Zápasy si rozdelíte do viacerých skupín a keď vám aj nejaký zápas nevyjde, stále máte šancu na výhru.

Ďalšími druhmi stávok sú stávky EXPERT, zložený z vopred vybraných stávkových príležitostí a MALÁ DOMOV, pri ktorej možno získať späť desaťnásobok vkladu – musíte mať výsledný kurz minimálne 200,00 a jeden zápas nemôže mať väčší kurz ako 8,00.

Minimálny vklad je 0,50€. Na jeden tiket je možné pridať maximálne 50 stávkových príležitostí. Ak by ste ich všetky trafili, rozhodne môžete atakovať aj najvyššiu možnú výhru, ktorá je fantastických 150 000€.

Takisto sú populárne aj tzv. e-športy, ktoré ponúkajú preteky koní, chrtov, áut ale aj zápasy futbalu či tenisu. Vďaka tipovaniu cez internet sa vyhnete akýmkoľvek zbytočným poplatkom. Manipulačný poplatok totiž na www.ifortuna.sk nehrozí!

Tri vstupné bonusy vo Fortune

V stávkovej kancelárií www.ifortuna.sk máte na výber až tri možnosti vstupného bonusu podľa kategórií nižšie. Výber bonusu, o ktorý máte záujem si jednoducho vyberiete v registračnom formulári v časti Vyberte si svoj vstupný bonus*, pričom po jeho zadaní sa automaticky pridá do kolonky promo kód pre daný typ bonusu.

Prvý typ bonusu: Vstupný bonus až do výšky 1 000 EUR

Stávková kancelária Fortuna je k svojim klientom skutočne štedrá. Každý novoregistrovaný tipujúci má možnosť získať vstupný bonus od 50 EUR až do výšky 1 000 EUR. Výška vášho bonusu predstavuje 100% z prvého dobitia hráčskeho účtu, ktorý treba spraviť do 10 dní odo dňa registrácie.

Pri registrácii na iFortuna.sk treba zakliknúť “Vstupný bonus až do výšky 1 000 EUR“ a do 90 dní staviť 10-násobok hodnoty prvého vkladu plus bonusu na tiketoch s minimálnym kurzom 3,0. To znamená, že hodnotu vášho prvého vkladu treba „pretočiť“ celkovo dvadsaťkrát. Do tohto požadovaného obratu, ktorý treba prestávkovať sa nezapočítavajú stávky na E-športy, LIVE stávky a predčasne vyplatené tikety. Ešte podotýkame, že za jeden deň sa do pretočenej stávky započíta maximálne 10 % z celkovej požadovanej čiastky.

Bonus je vyplácaný v dvoch častiach. Prvých 20% získate po uzatvorení stávok, ktoré predstavujú 4-násobok celkovej sumy. Zvyšných 80% dostanete po pretočení 16-násobku sumy bonusu.

Modelový príklad: Pri vklade na www.ifortuna.sk vo výške 100 EUR máte nárok na 100 EUR bonus. Celkovo si treba staviť za 2 000 EUR s minimálnym kurzom 3,00. Po uzatvorení stávok za 400 EUR dostanete 20 EUR, zvyšných 80 EUR dostanete po pretipovaní ďalších 1 600 EUR.

Druhý typ bonusu: Bezriziková stávka do 30 eur

Počas registrácie na www.ifortuna.sk si vyberte “Stávka bez rizika 30 EUR“. Na uzavretie tejto stávky máte 7 dní odo dňa registrácie. Stávka bez rizika platí na prvú stávku s minimálnym kurzom 2,00 – platí pre SOLO, AKO, neplatí na LIVE stávky, e-Šport, Terno dňa a dlhodobé stávky. Stávku bez rizika nie je možné kombinovať s iným bonusom. Ak bude váš tip nesprávny, do 24 hodín vám Fortuna vráti vklad.

Treťou možnosťou je 20 EUR stávkový kredit navyše

Tretí typ bonusu bude pre vás možno najatraktívnejší. Fortuna dá novým hráčom k prvému vkladu 20 EUR stávkový kredit zadarmo. Počas registrácie na www.ifortuna.sk si vyberte “Bonus 20 EUR k prvej stávke“. Následne si stačí vložiť na svoje hráčske konto aspoň 10 EUR a uzatvoriť akýkoľvek tiket s minimálnym kurzom 2,0 (okrem stávok LIVE a na E-športy). Kredit dostanete už do jednej hodiny po vsadení tiketu.

LIVE stávky vo Fortune

Pokiaľ si neviete vybrať pred zápasom svojho favorita a chcete sa rozhodnúť až v priebehu zápasu, tak sú pre vás LIVE stávky ako stvorené. Vďaka nim si môžete staviť na víťaza zápasu aj vtedy, keď je už zápas rozohraný. Takisto v ponuke LIVE stávok nájdete širokú škálu športov.

Minimálny vklad je podobne ako pri SOLO či AKO tikete 0,50€. Pre tipérov je opäť prichystaná bohatá ponuka zápasov, najmä tenisových, ktorých je počas roka najviac. Samozrejme, tipujete bez manipulačného poplatku.

Veľmi vítanou novinkou je tzv. rýchlostávka. Pri LIVE tipovaní si v nadstavení účtu sami určíte hodnotu stávky, ktorá sa po vašom kliknutí na kurz okamžite uzavrie.

Priame prenosy na Fortuna streame

Veľkou výhodou je pozrieť si zápas v priamom prenose. Je len málo tipujúcich, ktorí si pozrú len konečný výsledok zápasu. Väčšina hráčov sleduje svoj tiket online a prostredníctvom LIVE streamu im tak neujde už žiaden dôležitý moment. Fortuna ponúka priame prenosy z futbalu, tenisu, basketbalu, volejbalu či hokeja zadarmo na www.ifortuna.sk.

Počas celého roka sa tipujúci môžu tešiť na viac ako 12 000 priamych prenosov, ktoré im spríjemnia strávené chvíle s Fortunou. V programe priamych prenosov nájdeme zápasy 2. anglickej ligy, holandskej ligy, priateľských zápasov, ale aj prenosy z basketbalovej NBA, hokejovej KHL či kanadsko-americkej NHL, alebo aj ATP a WTA turnaje.

Vernostný program Fortuna Klub PLUS

Fortuna má aj svoj vernostný program FORTUNA KLUB PLUS. Stať sa jeho členom je veľmi jednoduché. Stačí sa bezplatne zaregistrovať na www.ifortuna.sk, alebo na jednej z pobočke Fortuny. Pri každom uzatvorení stávky v hodnote 0,5€ získate jeden klubový bod. Tieto klubové body sú veľmi cenné, pretože za ne môžete získať zaujímavé bonusy a výhody. Keď nazbierate 5000 klubových bodov, získate voľný tiket v hodnote 5€. Za nazbierané body okrem voľného tiketu môžete získať kurzové zvýhodnenie, športové predmety, elektroniku alebo dokonca zájazdy na futbalové zápasy. Tiež je v hre aj informačný servis (kurzová ponuka, časopis Profík špeciál, SMS servis).

Tipovanie cez mobil vo Fortune

Stalo sa vám niekedy, že ste si chceli staviť na zápas, ktorý začína za pár minút a vy nemáte pristúp k počítaču či notebooku? S Fortunou sa vám to nestane. Dôvodom je výborná aplikácia, ktorá je určená pre mobily či tablety s operačným systémom Android, iOS (iPhone, iPad). Vďaka tejto aplikácii je dostupné staviť si plnohodnotný tiket aj tipovať LIVE. Stačí sa tak len prostredníctvom Wifi či mobilných internetových dát pripojiť na internet a môžete plnohodnotne tipovať. Takisto aplikácia umožňuje aj sledovať športové prenosy naživo. Zaujímavosťou je, že vyhodnotenie tiketu si môžete nechať poslať aj cez SMS. Pokiaľ nemáte tieto zariadenia, k dispozícií je aj profi mobilná verzia na mob.ifortuna.sk.

Vklady a výbery vo Fortune

Dobitie hráčskeho účtu

Po registrácii na www.ifortuna.sk môžete okamžite uskutočniť aj svoj prvý vklad. Vklady samozrejme nie sú spoplatnené.

Prostredníctvom kreditnej alebo debetnej karty (VISA, MasterCard, Maestro, VISA Electron) – minimálny vklad je 1 €.

Platby cez bankový portál (Slovenská sporiteľňa, VÚB, ČSOB, Tatra Banka alebo Poštová Banka) – minimálny vklad je taktiež 1 €.

Doba spracovania prostredníctvom platobných kariet a platieb cez bankový portál je ihneď.

Bankovým prevodom na účet Fortuny, ktorý je vedený v Tatra banke – doba spracovania je do dvoch pracovných dní, limit je len 0,01 €.

Pokiaľ ešte nemáte založený účet, nezúfajte. Váš vklad je možné realizovať aj priamo na pobočke stávkovej kancelárie Fortuna. Aj tu je minimálny limit 1 €.

Výplata výhier

Pri výbere svojej výhry máte dve možnosti na realizáciu. Pokiaľ si chcete peniaze previesť späť na svoj bankový účet, platí pre vás isté obmedzenie. Najmenší povolený prevod na váš bankový účet je totiž v hodnote 10 €. Na druhej strane, na pobočkách Fortuny je možné vyberať peniaze z vášho hráčskeho konta už od hodnoty 0,01 €. Predtým si ale treba nadstaviť sumu, ktorú chcete vybrať. Urobíte tak v sekcii Výbery, kde stačí kliknúť na Žiadosť o výber. Tým pádom bude vaša požiadavka zaregistrovaná v systéme a vy si ju môžete prevziať. Dokonca nahlásiť výber peňazí môžete aj prostredníctvom jednej SMS správy.

Autor recenzie: Mgr. Miroslav Kováčik

Skúsený dlhoročný stávkar, ktorý vyštudoval žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Aktívne sleduje svet tipovania a športu. Okrem recenzií sa venuje aj analýzam zápasov a prispieva na odborné športové servery.