Stávkovanie na futbal a typy stávok

Publikované 21.06.2014, autor: Redakcia

Futbal patrí medzi najobľúbenejšie športy sveta a preto sa teší popularite aj u stávkarov. Existuje viacero dôvodov prečo sú futbalové stávky najpopulárnejšie. Futbal sa hrá na celom svete a dokáže spôsobiť veľký ošiaľ. Každý fanúšik má tak nejako pocit, že je futbalovým expertom a pomáhajú aj časté televízne prenosy zahraničných líg.

futbal

Výhodou tejto všeobecnej popularity je to, že v každej stávkovej kancelárii sú futbalové stávkové príležitosti hojne zastúpené. V stávkovej kancelárii Tipsport nájdete okrem klasických stávok na víťaza či remízu, aj stávky na prvý polčas, vrátane toho či padne viac alebo menej gólov, na počet gólov v polčase aj zápase, na polčasový a konečný výsledok zápasu.

Nechýbajú ani handicapy, či už ázijský alebo európsky. Pre expertov je možnosť staviť si, či hostia, respektíve domáci strelia gól a pre odvážnejších sú pripravené stávky na to, či počet strelených gólov bude párny alebo nepárny. Keď k tomu pridáte veľmi slušné pokrytie líg v kurzovej ponuke, tipovanie futbalu v Tipsporte poskytuje všetko, čo potrebujete.

Poďme sa ďalej pozrieť na to, ako na futbal stávkovať a čomu sa pri futbalovom tipovaní radšej vyhnúť.

Skúste sa vyhnúť stávkam na jednoznačných favoritov, a to z jednoduchého dôvodu. Ak na svoj tiket hodíte tip s kurzom napríklad 1.09, vašu eventuálnu výhru to v konečnom zúčtovaní rapídne nezvýši. Naopak, vždy je riziko, že aj favorit zaváha (najmä ak hrá vonku) a vtedy prídete o šancu na výhru aj keď to za to ani nestálo.

Sledujte streleckú formu klubov. Stávky na počet gólov sú celkom obľúbené aj výhodné. Ťažko síce natipujete presný počet gólov (nehovoriac o párnosti/nepárnosti), no ak viete, že ani jednému z klubov sa doposiaľ strelecky nedarilo, pravdepodobne ich nečaká gólová prestrelka.

Sústreďte sa na celoročné ligy. Stávky na futbalové poháre radšej vynechajte. Často krát sa stane, že aj treťoligový tím postúpi cez veľkoklub najvyššej ligy. Je to zbytočné riziko.

Pozor na to, či sa hrá doma alebo vonku. Podrobne sledujte všetky štatistiky a zároveň si ich rozdeľujte podľa toho, či daný tím hral doma alebo vonku. Niekedy sa stane, že nejaký tím prehrá väčšinu zápasov vonku, no doma je húževnatým súperom.

A nakoniec, snažte sa vyhnúť náhodným stávkam ako je napríklad počet rohov alebo žltých kariet. To je prakticky lotéria. Nikdy neviete, ako sa hra bude vyvíjať priamo na ihrisku.

Foto: pixabay.com

Autor článku: Redakcia

V redakcii pre vás deň čo deň pripravujeme zaujímavé informácie zo sveta športu a stávok. Baví nás, informovať vás!