Stávky na druhé kolo prezidentských volieb, favoritkou Čaputová

Publikované 18.03.2019, autor: Mgr. Miroslav Kováčik

Najsledovanejšou témou posledných dní na Slovensku sú jednoznačne prezidentské voľby. Po sobotňajšom prvom kole zostali v hre už len dvaja kandidáti, ktorí 30. marca zabojujú o priazeň voličov. Stane sa prvou prezidentkou v ére Slovenska Zuzana Čaputová alebo bude novou hlavou štátu Maroš Šefčovič?

Grasalkovičov palác

Čaputová zvíťazila vo všetkých krajoch

Prvé kolo prezidentských volieb sa skončilo bez prekvapení. Mnohé prieskumy sa potvrdili a Zuzana Čaputová so ziskom 40,57% deklasovala konkurenciu. Zvíťazila vo všetkých ôsmich samosprávnych krajoch, pričom v bratislavskom získala viac než 61% hlasov. Oproti Marošovi Šefčovičovi ju volilo o 470-tisíc ľudí viac, čo ju posúva do role jednoznačnej favoritky. Otázne je ako pristúpia k rozhodujúcej voľbe ľudia, ktorých kandidáti v prvom kole neuspeli. Komu dajú svoj hlas a pôjdu vôbec voliť? To sú otázky, ktoré budú mať výrazný vplyv na konečné výsledky, respektíve na volebnú účasť. Neúspešný kandidát František Mikloško sa vyjadril, že rozhodne nepodporí Maroša Šefčoviča, čím by jeho 5,72% získaných hlasov mohlo prepadnúť v prospech Zuzany Čaputovej.

Stávkarská ponuka bude narastať

Nezávislý kandidát s podporou vládnej strany SMER-SD je vo veľmi náročnej situácii. Je jasné, že ak chce uspieť, musí na svoju stranu zlomiť voličov Štefana Harabína a Mariana Kotlebu. Odborníci na stávkovanie jeho úspech nepredpokladajú, o čom svedčí kurz na webe www.tipsport.sk 8,30. Vo Fortune je nižší a síce 6,66. Na Zuzanu Čaputovú je kurz len 1,06 v Tipsporte, vo Fortune o niečo vyšší ale stále len 1,1.

S blížiacim sa termínom bude ponuka stávkových kancelárii narastať. Môžeme sa tešiť na intervaly získaných percent oboch kandidátov a možno aj na výsledky v jednotlivých krajoch. Momentálne Fortuna vypísala aspoň kurz na počet hlasov Zuzany Čaputovej. Bude to viac ako 60%? Na túto stávku je vypísaný kurz 1,7. Bude to menej? Stavte si s kurzom 2.

Bookmakeri na webe www.ifortuna.sk vypísali už aj kurz na volebnú účasť. Latku nastavili pomerne vysoko, na hranicu 49,5%. Ak si myslíte, že to bude viac, skúste to s kurzom 2,13. Možno však spomenúť, že pri zvolení Andreja Kisku v roku 2014 prišlo v druhom kole k hlasovacím urnám až 50,48% oprávnených voličov.

Foto: pixabay.com

Autor článku: Mgr. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie a aktívne sledujem športové dianie. Vyštudoval som žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.