Stávky na počet gólov – skúšali ste už over/under?

Publikované 31.07.2015, autor: Mgr. Miroslav Kováčik

Stávkové kancelárie každodenne prinášajú svojim klientom bohatú kurzovú ponuku. Tradične si tipujúcich môžu vybrať z veľkého množstva odvodených stávkových príležitostí, ktoré zaznamenali veľký rozmach. Jednou z najobľúbenejších a najpoužívanejších je nepochybne aj stávka na počet gólov – over/under.

Dostupné pre väčšinu športov

Tip over/under patrí medzi najzákladnejšie stávky, aké kurzová ponuka zahŕňa. Využiť ho možno nielen na počet gólov, ako už samotný názov článku prezrádza, ale aj na počet bodov pri basketbalových, volejbalových či baseballových stretnutiach. Prakticky pri každom futbalovom zápase majú tipujúci k dispozícii aspoň základný tip na počet gólov, no pri väčšine stretnutí sú k dispozícii aj iné varianty tejto stávky. Kým pri futbale je základná stávka 0-2 alebo 3 a viac gólov, pri hokeji je to 0-5 alebo 6 a viac gólov. Pri basketbale či hádzanej sa táto hranica posúva v závislosti od daného zápasu, respektíve rozhodnutia stávkovej kancelárie. Okrem tipov na celkový počet gólov v zápase si takisto môžete tipnúť na gólový rozsah v jednotlivých polčasoch alebo zvoliť tip na góly jednotlivého tímu. Výhodu je, že ak stavíte len na konkrétny tím, nemusí vás zaujímať či v zápase prehrá alebo vyhrá. Stačí len aby dosiahol požadovaný počet gólov/bodov.

Štatistiky sú rozhodne užitočné

Pri voľbe takejto stávky by určite nebolo na škodu pozrieť si, ktoré svetové súťaže sú gólovo najbohatšie.

  • Vo futbalových štatistikách z januára tohto roka dominovala estónska liga s priemerom 3,57 gólu na zápas.
  • Z najprestížnejších európskych líg sa najvyššie umiestnila nemecká Bundesliga s gólovým priemerom 2,82. Naopak medzi gólovo najslabšie patria albánska alebo prekvapivo aj dánska liga.
  • Pri hokeji i basketbale dominujú zámorské súťaže NHL a NBA, čo zrejme nikoho neprekvapí.
  • V hádzanej zase má prevahu španielska Asobal liga, veď len samotný priemer Barcelony bol v uplynulej sezóne na úrovni takmer 40 gólov na zápas.

Takisto si nezabudnite pozrieť ani vzájomné zápasy konkrétnej dvojice, ktoré vám tiež pomôžu lepšie sa rozhodnúť.

Využite over/under aj pri live tipovaní

Tip na počet gólov/bodov je takisto k dispozícii aj pri live tipovaní. Veľkej priazni sa teší najmä pri tenise či volejbale, kde si môžete vsadiť na jednotlivé sety za pomerne solídne kurzy. Tie sa menia v priebehu zápasu a vy tak máte stále šancu zvoliť si ten správny. Výsledok vášho tipu za dozviete niekedy v priebehu pár sekúnd, a tak si môžete sa pomerne krátky čas výrazne finančne polepšiť. Ponuka kurzov je skutočne bohatá, stačí si len vybrať.

Foto: ©kungverylucky/fotky&foto

Autor článku: Mgr. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie a aktívne sledujem športové dianie. Vyštudoval som žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.