Stávky na prezidentské voľby 2019: Koho favorizujú stávkové kancelárie?

Publikované 19.01.2019, autor: Mgr. Miroslav Kováčik

Politickou udalosťou číslo jeden na Slovensku budú nepochybne marcové prezidentské voľby. Tie sa uskutočnia 16., respektíve 30. marca, ak bude potrebné druhé kolo volieb. Kto nahradí Andreja Kisku v prezidentskom úrade na ďalších päť rokov?

Mistríkovi pribudol vážny konkurent

Stávkové kancelárie FortunaTipsport si túto udalosť nemohli nechať ujsť a vypísali kurzy na viacerých kandidátov. Ešte pred pár dňami bol pomerne jasným favoritom nezávislý Robert Mistrík, no včera mu pribudol zdatný konkurent. S podporou strany SMER-SD ohlásil svoj záujem o post prezidenta Maroš Šefčovič, ktorý je zároveň podpredsedom Európskej komisie pre energetickú úniu. Bookmakeri Fortuny ho okamžite pasovali do role muža s najväčšími šancami. Svedčí o tom kurz 2,30, ktorý je o päť desatín nižší než v prípade Mistríka. Ten má podporu politických strán SaS a SPOLU, takže sa črtá tradičný súboj vládneho SMERU a opozície. Na www.tipsport.sk sú šance vyrovnané.

Fortuna ponecháva v ponuke Lajčáka či Matoviča

Od apríla do decembra minulého roka uskutočnili agentúry Focus a AKO šesť prieskumov, z ktorých až v štyroch zvíťazil Robert Mistrík. Tieto údaje ale môžu byť mätúce, pretože Maroš Šefčovič nebol v ponuke a namiesto neho sa v nej objavili mená, ktoré kandidovať nebudú – Miroslav Lajčák, Veronika Remišová, Igor Matovič alebo Andrej Danko. Kým Tipsport vypísal stávky iba na riadne ohlásených kandidátov, na www.ifortuna.sk si stále môžete vybrať aj zo spomínaných mien. Dokonca je vypísaný kurz 200:1 na prezidentské víťazstvo Vladimíra Mečiara. Rovnaký kurz má aj Oskar Fegyveres, korunný svedok v prípade únosu Michala Kováča mladšieho.

Možno očakávať aj špeciálne stávky

V histórii Slovenskej republiky nikdy nezastávala prezidentský úrad žena. Teraz je jedinou reálnou ženskou adeptkou Zuzana Čaputová, členka strany Progresívne Slovensko. Na www.tipsport.sk odhadli jej šance na víťazstvo kurzom 7,00. V porovnaní s ňou má o polovicu nižší kurz Štefan Harabín, ktorého športovou terminológiou možno označiť za „nasadenú trojku“ volieb. Dá sa predpokladať, že postupom času stávkové kancelárie rozšíria ponuku o stávky na volebnú účasť, počet získaných percent jednotlivých kandidátov či tradičný duel na lepšie umiestnenie.

Foto: pixabay.com

Autor článku: Mgr. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie a aktívne sledujem športové dianie. Vyštudoval som žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.