Surebets – o stávke bez rizika

Publikované 09.09.2015, autor: Mgr. Miroslav Kováčik

Dnes sme si pre vás pripravili ďalší článok o zaujímavom type stávky – “Surebets”. Ide o stávku bez rizika, pri ktorej jednoducho nemôže prehrať. Stačí len poriadne sledovať stávkové kurzy a využiť ponúknutú šancu. Neveríte? My vás o tom v nasledujúcom príspevku presvedčíme.

Dôležitý je koeficient ziskovosti

Pojem Surebets môžeme z angličtiny voľne preložiť ako “isté tipovanie”. Podobne ako Flat betting je to taktika, respektíve stratégia, s ktorou si môžete vďaka tipovaniu finančne polepšiť. Dokonca pri podaní tejto stávky nepodstupujete žiadne riziko a zisk máte zaručený vopred. Tento systém je založený na precíznom sledovaní kurzov v rôznych stávkových spoločnostiach. Nie je totiž nič nezvyčajné, že stávkové kancelárie Tipsport, Fortuna alebo Niké, ponúkajú rozdielne hodnoty kurzov na konkrétne športové stretnutie. Ak je tento rozdiel dostatočne veľký, môže nastať situácia, že pri stávke na 1, X a 2 neprehráte, naopak zarobíte. Tento princíp spočíva v tom, aby koeficient ziskovosti bol väčší ako 1. Tento koeficient zistíte tak, že kurzy na všetky možné tipy (teda 1, X a 2) dosadíte do jednoduchej rovnice: 1/ tip 1 + 1/ tip X + 1/ tip 2. Pokiaľ vám vyjde číslo < 1 je možné na zápase zarobiť bez akéhokoľvek rizika.

Príklad

Pre lepšiu predstavivosť uvediem príklad. Zoberme si zápas Real Madrid – Barcelona s vymyslenými kurzami 2,30- 3,80- 3,50. V tomto prípade by súčet rovnice napísanej v predchádzajúcom odseku bol 0,984, tým pádom je možné získať výhru prakticky zadarmo. Ak ale nemáte poriadne veľký vklad, nerátajte s tým, že zarobíte nejaké obrovské sumy. Na výhru domácich vložíte 100€, na remízu 60,53€ a na výhru hostí 65,71€ – váš celkový vklad bude 226,24€, no minimálna výhra na každom z trojice tiketov bude 230€. Zarobíte, navyše bez rizika. Na druhej strane ale o nejakom veľkom balíku peňazí nemôže byť ani reči. To by ste museli tipovať za tisíce eur.

Časovo i finančne náročná stávka

V uvedenom príklade ste mali možnosť vidieť, ako stávka Surebets funguje. Treba však podotknúť, že ak by ste ju skutočne pravidelne chceli využívať, museli by ste stráviť pred kurzovou ponukou dlhé hodiny a prerátavať veľké množstvo zápasov. Samozrejme, ak na to nemáte nejaký počítačový program. Je to časovo náročne a pokiaľ netipujete za veľmi veľké sumy, nie príliš ziskové. Osobne som sa snažil uviesť nejaký príklad z dnešnej ponuky, no aj keď som prerátal približne 15 zápasov, kurzy vyhovujúce tejto stávke som nenašiel. Predsa len stávkové kancelárie nemôžu vypisovať také kurzy, aby na tom prerobili. Dobrým príkladom je stávka na handicapy, kde sú väčšinou kurzy vyrovnané 1,80- 1,80. Keby boli oba vyššie ako 2, vtedy by ste zarobili pri každom tipe. Takisto je dôležité sledovať, ako sa kurzy menia, čo má vplyv aj na Surebets. Ak vás táto taktika tipovania oslovila, napíšte nám do komentáru, ako sa vám po čase osvedčila.

Foto: ©GAUTIER22/fotky&foto

Autor článku: Mgr. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie a aktívne sledujem športové dianie. Vyštudoval som žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.