Súťaž pre hokejových expertov, ako si poradíte s českou druhou ligou?

Publikované 24.01.2019, autor: Mgr. Miroslav Kováčik

Podobne ako väčšina hokejových súťaži v Európe aj druhá najvyššia česká liga pomaličky speje k záveru základnej časti. Súboje sa začnú vyostrovať, keďže do vyraďovacích kôl postúpi len osem najlepších mužstiev. Spríjemnite si záverečné kolá atraktívnou súťažou tipkvíz, v ktorej Tipsport rozdá viac než štyri milióny netov. To predstavuje 40-tisíc eur na tipovanie!

Dve súťažné kategórie a výhoda žolíka

Súťaž na webe www.tipsport.sk bude prebiehať presne mesiac, teda od 26. januára do 26. februára 2019. Počas tohto obdobia sa uskutoční jedenásť hracích kôl, pričom každé pozostáva z dvoch kategórii. Tá prvá je o niečo zábavnejšia, keďže tipujete rôznorodé stávkové udalosti ako počet gólov v riadnom hracom čase, dvojminútových trestov, počet striel na bránu či koľko gólov strelí hráč v danom zápase. K dispozícii máte štyri intervaly od A po D. Skúsení tipujúci určite zbadajú podobnosť s tradičnou súťažou „Biatlonová šestka,“ kde sa v intervaloch tipujú umiestnenia pretekárov.

Druhá kategória je tradičnejšia, keďže pri všetkých siedmich zápasoch daného kola tipujte víťaza stretnutia. K dispozícii sú tri varianty – výhra domácich, remíza a výhra hostí. Dokopy sa tak v jednom hracom kole tipuje dvanásť udalostí, pričom každý správny tip má hodnotu jedného bodu. V oboch kategóriách, respektíve blokoch môžete pri jednom „zápase“ použiť žolíka, ktorý zdvojnásobuje body za dané stretnutie. Najlepšie tak bude, keď žolíka pridáte k udalosti, ktorej najviac dôverujete. Uzávierka hracieho kola je zhodná s časom úvodného stretnutia v rámci kola.

Vyhrať môžete v každom kole

Aj odmeňovanie prebieha v dvoch kategóriách. Až 100-tisíc netov od Tipsportu získa hráč, ktorý v kole nazbiera najvyšší počet bodov. To v prepočte znamená rovných tisíc eur na tipovanie. V prípadne rovnosti bodov viacerých „najlepších hráčov“ sa suma delí medzi nich rovným dielom. Okrem toho sa získané body pripisujú do rebríčka, ktorého konečné výsledky budú známe po záverečnom 11. kole.

Víťaz celkového poradia si prilepší o 400-tisíc netov, druhý o 160-tisíc a tretieho najúspešnejšieho hráča poteší 40-tisíc netov na tipovanie. Odmenených bude až tisíc hráčov, takže tento tipkvíz sa rozhodne oplatí hrať. Navyše, táto súťaž je úplne zadarmo a netreba počas nej splniť žiaden denný limit. Stačí mať vytvorený hráčsky účet na www.tipsport.sk, trošku šťastia a tipérskemu umu.

Foto: Fotky&Foto

Autor článku: Mgr. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie a aktívne sledujem športové dianie. Vyštudoval som žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.