Tipovanie ako práca? O profesionálnom stávkovaní trocha bližšie!

Publikované 23.09.2015, autor: Mgr. Miroslav Kováčik

Vidina veľkej výhry je často hlavným dôvodom, prečo sa ľudia rozhodnú tipovať výsledky športových zápasov. Dá sa ale na tipovaní skutočne pravidelne zarábať? Boj s kurzami je veľmi náročný, len tí najlepší ho vedia pretaviť do zelených čísiel.

Veľkí hráči tipujú za veľké peniaze

Tipovanie zápasov je dlhodobý proces a vyžaduje si najmä psychickú odolnosť a trpezlivosť. Pokiaľ by ste chceli stávkovaním zbohatnúť, musíte mať jasný plán hry, ktorý budete dodržiavať a tiež vysoký začiatočný vklad. V uplynulých dňoch sme vám na našom portáli priniesli zaujímavé články o rôznych stávkarských taktikách ako surebets či flat betting. Najmä prvá menovaná vám stopercentne zaručí výhru, no vyskytuje sa len minimálne. Vy si môžete zvoliť svoju vlastnú stratégiu, ktorá vám vyhovuje. Pokiaľ ale chcete aby vaša šanca na výhru bola vysoká, tipujte radšej menej zápasov (1-3) za väčší vklad. Takto to robia aj “veľkí hráči,” ktorí tipujú za stovky až tisíce eur. Obvykle si vyhliadnu jeden zápas zo športového odvetvia, v ktorom sa vyznajú najlepšie.

Rada od redakcie: Vedeli ste, že v Tipsporte je maximálna výhra na jeden tiket neskutočných 300 tisíc EUR a aktuálne ponúka aj rekordný bonus pre nových hráčov do 999 EUR?

V tomto smere je najpopulárnejší tenis, kde je vylúčená možnosť remízy. Navyše, veľkou výhodou je aj to, že v prípade skreču sa vám tip stornuje. Vyhnete sa tak tomu, že váš tiket ovplyvní zranenie tenistu či tenistky. Futbal či hokej sú predsa len o niečo zložitejšie na tipovanie, keďže v nich často stretnutie končí aj nerozhodným výsledkom. Pokiaľ sa ale futbalu venujete, máte v ňom prehľad a poctivo ho sledujete, nevidím dôvod, prečo by ste nemohli tipovať práve tento najpopulárnejší šport na svete.

Trpezlivosť – základ úspechu

Samozrejme tipovanie prináša aj prehry. Rátajte tak s tým, že aj na vás prídu negatívne série, s ktorými sa budete musieť vysporiadať. Neraz tomuto tlaku podliehajú najmä takí hráči, ktorí sa okamžite snažia získať späť to, čo prehrali. Nerozvážne, amatérske a hlavne riskantné! Tipov ako zvládnuť tieto situácie je množstvo, no najdôležitejšími faktormi sú opatrnosť a trpezlivosť. Veľkí hráči si na svoju šancu precízne počkajú. Ak sa vyskytne informácia o tom, že mužstvo nastúpi v oslabenej zostave alebo že tenista je zranený, treba to využiť.

Dobrým príkladom bol zápas z Audi Cupu, kde sa vo finále stretol domáci Bayern Mníchov a Real Madrid. Kým domáci hrali v najlepšej zostave akej mohli, v drese bieleho baletu chýbal Bale, Benzema i Ronaldo. Prvotný kurz 1,95 na výhru Bavorov bol veľkým lákadlom a mnohým priniesol pekný zisk.

Dôležité je aby ste po prehranom tikete nestrácali hlavu. Nepanikárte! Naopak, naďalej poctivo sledujte diskusie tipérov, vzájomné zápasy, či najrozličnejšie štatistiky. Veľmi podstatné sú aj kurzy renomovaných svetových stávkových kancelárii. Aj tento faktor vám môže pomôcť pri rozhodovaní. Každopádne, vždy sa riaďte svojim rozumom, pocitom a inštinktom. Je zbytočné myslieť si, že vám víťazné tipy niekto pošle alebo že padnú z neba. Sami si na ten váš zápas počkajte, neustále sa vzdelávajte a budete úspešní.

Tento článok patrí do seriálu Škola stávkovania

 1. Na aký šport stávkovať?
 2. Všetky typy stávok
 3. Ako stávkovať? Jednoznačne cez internet!
 1. Aké poznáme stávkové kurzy
 2. Ako bookmakeri nastavujú kurzy
 1. Výber kvalitnej stávkovej kancelárií. V našej redakcii odporúčame Fortunu a Tipsport. Pokojne si otvorte hráčsky účet v každej. Pokiaľ sa zaregistrujte do viacerých stávkových kancelárií, môžete si staviť na daný zápas v tej spoločnosti, ktorá vypísala najvyšší kurz a okrem toho využiť viaceré vstupné bonusy, stávky bez rizika a rôzne promo-akcie.
 1. 5 skvelých rád ako tipovať
 1. Bankroll management – práca s peniazmi
 2. Veďte si stávkarské záznamy
 1. Tipovanie ako práca
 2. Dobré a zlé série
 3. Psychológia tipovania

Foto: ©Minerva Studio, ©Focus Pocus LTD /fotky&foto

Autor článku: Mgr. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie a aktívne sledujem športové dianie. Vyštudoval som žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.