Tipovanie hádzanej

Publikované 03.08.2015, autor: Bc. Miroslav Kováčik

V predstavovaní atraktívnych stávkových príležitostí pokračujeme pohľadom na jeden z najpopulárnejších kolektívnych športov. Hoci hádzaná nedisponuje takou bohatou kurzovou ponukou ako futbal, hokej či tenis, tipujúci si môžu vybrať hneď z niekoľkých lákavých odvodených stávok.

Čo vlastne môžete tipovať

Hádzaná sa teší veľkej priazni nielen medzi športovými fanúšikmi, ale aj medzi vo stávkarskom svete. Okrem základných tipov na víťazstvo alebo remízu, je prakticky vždy v ponuke kurzov aspoň stávka na počet gólov (over/under) alebo čiastočný tip na výsledok prvého polčasu. Samozrejmosťou sú aj tzv. handicapy, ktoré bývajú v drvivej väčšine zastúpené v podobe trojice ponúknutých stávkových príležitostí. Počet handicapov sa zvyšuje v závislosti od dôležitosti konkrétneho zápasu. Najväčšia ponuka je pre tipujúcich k dispozícii pri dueloch z majstrovstiev sveta, Európy, prípadne olympijských hier. Ak sa na nejakom zo spomínaných šampionátov zúčastní aj slovenská či česká reprezentácia, často krát sa v ponuke stávok objavuje aj tip na góly konkrétneho strelca.

Tipujte hádzanú aj LIVE

Na hádzanú si môžete staviť aj prostredníctvom live stávok. Výhodou je aj to, že najprestížnejšie hádzanárske súťaže si môžete vychutnať v priamych prenosoch na webe stávkových kancelárii. Každoročne sa môžete tešiť na stovky zápasov z nemeckej Bundesligy, španielskej Asobal ligy alebo Ligy majstrov. Paradoxom je, že ponuka live stávok je mnohonásobne bohatšia ako tá predzápasová. Pri live tipovaní sa stretnete s rovnakými druhmi stávok, no v oveľa väčšom rozsahu. Na počet gólov je pravidelne k dispozícii okolo 10 možných tipov a podobný počet príležitostí je aj na populárne handicapy. Navyše si môžete tipnúť aj na presný gólový rozdiel polčasu, konečného výsledku, alebo na počet gólov jednotlivého tímu.

Netipujte bezhlavo, radšej si svoj tip premyslite

Podobne ako pri tipovaní ostatných športov by ste si jednoznačne mali pozorne prejsť údaje o zápase. Hádzaná je veľmi nevyspytateľná. V priebehu dvoch minút môže tím streliť aj 3-4 góly a okamžite sa dokáže vrátiť späť do zápasu. Ak chcete byť úspešní neustále sa vzdelávajte sa sledujte aktuálne dianie. Pokiaľ budete mať v hádzanej prehľad, máte rozhodne väčšiu šancu na úspech ako ten tipujúci, ktorý hádzanú tipuje len podľa výšky kurzov. Na oficiálnych stránkach klubov sa dozviete množstvo informácii ohľadom zranených hráčov, vzájomných zápasov či aktuálnej forme. Najlepšie ale urobíte, ak si vytipujete konkrétne mužstvo, odsledujete si jeho výkony a až následne zvolíte svoj tip.

Foto: ©mick20/fotky&foto

Autor článku: Bc. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie, aktívne sledujem športové dianie a študujem žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.